ManşetTürkiye

Abdullah Cömert’in otopsi raporu: Ateşli silah…

0

Haziran Direnişi’nde polis saldırısı sonucu Hatay’da hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in ateşli silahla öldürüldüğü otopsi raporuyla belgelendi.

Haziran Direnişi sırasında katledilen Abdullah Cömert’in de ateşli silahla öldürüldüğü belgelendi.

Yurt gazetesinden Ömer Ödemiş‘in haberine göre, Cömert’in hastanede yapılan ön otopsi raporunda şu bilgiler yer aldı:

Ateşli silah girişi
”Alın ortada 5×4 cm’lik, alın sağ kaş üstünde birbirinin üstünde 2.5×1.5 ve 1.5×1 cm’lik 2 adet ekimoz, sağ kaş dış yanda 4×1.5 cm’lik sürtünme tarzı sıyrıklı ekimoz, burun kökünde 1×1 cm’lik alt kısmında yanık ile uyumlu görünüm bulunan ateşli silahla oluşması muhtemel sıyrık…”

Antakya Devlet Hastanesi’nde yapılan ön otopsinin sonuç kısmında ise şunlar belirtilmiş: “burun kökünde muhtemelen ateşli silaha ait giriş sağ temporoksipitalde çıkış olduğu eks duhul halde geldiği”, kesin ölüm nedeni ise şu cümlelerle yer almış: ”Mevcut harici muayene bulgularına göre kesin ölüm sebebini tespit edemedim. Klasik otopsiye gerek vardır.”

Bunun üzerine Abdullah Cömert’in kesin ölüm nedeninin araştırılması için klasik otopsi yapıldı. Adli tıp uzmanı bilirkişi ise ölüm nedeni konusunda kesin düşüncesi olmadığını, ateşli silah girişinin deri altında kaldığını, çıkış bölümünde kırıklara yol açmadığını belirterek, ölüm nedeninin ateşli silah ile yaralanma olup olmadığı konusunda kesinleştirilmesi için detaylı analiz talep ederek topu İstanbul Adli Tıp Kurumu’nun attı.

Cömert’in kesin ölüm nedeni konusunda İstanbul Adli Tıp Kurumu’nun raporu beklenirken, kesin olan bir başka şey ortaya çıktı. O gece gösteri yapan kitlenin üzerine ateş açıldığı… Polis, barışçıl, silahsız gösteri yapan gruba müdahale ederken, ateş açtı. Görgü tanıkları da Abdullah Cömert’in otopsi raporu da bu durumu belgeliyor.

(sol)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.