DünyaManşet

ABD’de aynı aileden üç Müslüman evlerinde öldürüldü

0

ABD’de Kuzey Carolina eyaletine bağlı Chapel Hill kentinde Müslüman bir aileden üç kişi, evlerinde öldürüldü. Polisin cinayetlerle ilgili olarak 46 yaşındaki Craig Stephen Hicks adlı şüpheliyi gözaltına aldığı belirtiliyor.

14

ABD ‘nin Kuzey Carolina eyaletinde bulunan Kuzey Carolina Üniversitesi yakınlarındaki Chapel Hill’de üç kişi vurularak öldürüldü. Salı günü yerel saatle 17.11’deki silah sesleri üzerine akademisyenler ve öğrencilerin yaşadığı apartmana giden polis, üç gencin cesedini buldu. Polis, ölenlerin kimliğini 23 yaşındaki Deah Shaddy Barakat, 21 yaşındaki Yusor Muhammad ve 19 yaşındaki Razan Muhammad Ebu Salha olarak açıkladı.

Yusor Muhammad’in Deah Shaddy Barakat’in eşi, Razan Muhammed Ebu Salha’nın ise kardeşi olduğu belirtildi. Polise teslim olan 46 yaşındaki Craig Stephen Hicks cinayetlerle ilgili soruşturma kapsamında tutuklandı. Sosyal medyada cinayetlerin ‘yakın mesafeden infaz’ tarzında işlendiği ve kurşunların gençlerin kafalarına isabet ettiği iddia edildi.

ABD basınında saldırıyı gerçekleştiren Hicks’in polise teslim olduğu ve cinayetleri itiraf ettiği yazıldı.Independent gazetesi, çoğunlukla akademisyen ve genç çalışanların yaşadığı apartmanda, öğleden sonra 17.00 sularında silah sesleri duyulduğunu ve bunun üzerine yetkililerin binaya geldiğini bildirdi.

Polis, cinayetlerin nedeniyle ilgili bir açıklama yapmadı ve soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

(BBC Türkçe)

 

More in Dünya

You may also like

Comments

Comments are closed.