KadınKültür-SanatManşet

17. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali başlıyor

0

İstanbul Fransız Kültür Merkezi, 11 – 17 Mart tarihleri arasında Filmmor Kadın Kooperatifi tarafından düzenlenen Uluslararası Gezici Kadın Filmleri Festivali’ni ağırlıyor.

Kadınlarla kadınlar için sinema yapmak amacıyla kurulan Filmmor Kadın Kooperatifi, yine imkânsızlıkları mümkün kılarak, Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali’nin 17.’sini düzenliyor.

17. Filmmor Kadın Filmleri Festivali’nde izleyiciler sinemaya ve hayata özgün / feminist kadrajlar açan, 21. yüzyılın ustalarından 49’unun “sinemayla dansı”; Türkiye ve dünyadan 80 film var. Agnes Varda Retrospektifi Agnes Hakkında Her Şey programının yanı sıra, Kadınların Sineması, Kendine Ait Bir Cüzdan, Bedenimiz Bizimdir, Cins-iyet-ler, Feminist Bellek; Ursula K. Le Guin, Kadınların Seçimi; Yerel Adımlar, Geniş Alanlar bölümlerinde 80 film; Hikâye Anlatıcısı Kadınlar, Sinemada Cinsiyet Temsilleri ve Performansları, Feminist Kadraj panelleri; kadınların sinema yapma temaşasını kolaylaştırmak için atölyeler, söyleşiler, forumlar, yönetmenlerle buluşmalar var.

(Yeşil Gazete)

More in Kadın

You may also like

Comments

Comments are closed.