GündemManşet

Yurttaşlar Ankara’da meclis toplantısına alınmadı

0

ODTÜ ormanındaki yol projesine karşı bin 731 dilekçeyi 10 Ekim’de Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne teslim eden Ankaralılar ve ODTÜ’lüler belediye meclis toplantısını izlemeye alınmadı.

Evrensel’in aktardığına göre; belediye meclisi toplantısına girmek isteyen gruba görevliler izin vermedi ve pandemi gerekçelerini sundular.

Grubun 9 Nisan tarihli Cumhurbaşkanlığı genelgesi ve belediye kanunundaki maddeleri iletmesi üstüne durum belediye yönetimine iletildi.

‣ODTÜ öğrenci hareketi neden parlar her daim?
‣ODTÜ anlattı
‣Ankara’nın hortlayan kabusu ODTÜ Yolu projesi
‣ODTÜ’de ‘rant yolu projesi’: Bu yol halkın yararına değil
‣ODTÜ’lüler ‘Rant Yolu Projesi’ne karşı dilekçelerini verdi

Daha sonra toplantıya katılan meclis üyeleri ile görüşüldü. Bir belediye meclis üyesinin “İçeride yeriniz de var, zaten bu toplantılar halka açıktır” demesi dikkat çekti.

Yapılan görüşmeler sonrasında belediye meclis toplantısının halka kapalı başlaması üzerine yasal sorumluluklarını yerine getirmeyen belediye yönetimi hakkında tutanak tutuldu.

Ardından yapılan açıklamada belediyenin zaten 5627, 4990, 5836 ve 7335 sayılı kanunlardan kaynaklı görevlerini yerine getirmediği için ODTÜ ormanının parçalayacak bir yol yapabildiği ve şimdide 5393 sayılı kanunu tanımayarak halkı meclise almadığı ifade edildi.

Açıklamada Gökçek’in projeleri içeride yürürken dışarıda belediyenin halka kapatıldığı ifade edildi.

8 Kasım’da devam edecek meclis toplantısını izlemek için tekrar gelineceği öğrenildi.

More in Gündem

You may also like

Comments

Comments are closed.