ManşetSpor

Yıldırım’ın savunması sözlü olacak!

0

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na yapmış olduğu sözlü savunma talebi kabul edildi.

Futbolda ‘şike soruşturması’ nedeniyle cezaevinde bulunan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın PFDK’ya yapmış olduğu sözlü savunma talebi kabul edildi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım, daha önce 12 Mart’ta Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na, savunmasını sözlü olarak yapmak için başvuruda bulunmuştu. Bu teklifi reddedilen Yıldırım’ın 1 aylık ek süre talebi ise kabul edilmişti.

ATALAY: TÜM KULÜPLERİN BEYANLARI ALINDI
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Atalay, şike iddiaları için Etik Kurulu’nca hazırlanan rapora ilişkin, ”Biz birey olarak Aziz Yıldırım’ın ifadesini istemedik ama kendisi açıklamada bulunmak istiyor. Önümüzdeki hafta yazışmalar tamamlandıktan sonra Aziz Bey’in beyanlarını PFDK alır. Gerekirse Etik Kurulu da alır ve değerlendirme yapılır” dedi.

İzmir 2. Ulusal Hukuk Kongresi’ne katılan Atalay, şike raporu kapsamında iddianamede adı geçen tüm kulüplerin beyanlarının alındığını, tüm spor ailesi mensuplarının ifadelerinin de Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından alındığını belirtti.

Gelecek hafta ifadelerin alınmasına ilişkin çalışmaların tamamlanacağını kaydeden Prof. Dr. Atalay, ”Birkaç ay içinde bu iş biter, biz de raporumuzu hazırlarız diye düşünüyorum. Ancak, bu nihai karar olmayacaktır. Biz sadece mütalaa hazırlayarak federasyon yönetim kuruluna sunacağız. Onlar da bu görüşümüzü değerlendirecektir” diye konuştu.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da beyanda bulunmak istediğini söyleyen Prof. Dr. Oğuz Atalay, ”Biz birey olarak kendisinin ifadesini istemedik ama kendisi açıklamada bulunmak istiyor. PFDK’ya başvurdu. Zannediyorum önümüzdeki hafta yazışmalar tamamlandıktan sonra Aziz Bey’in beyanlarını PFDK alır. Gerekirse Etik Kurulu da o beyanları alır ve değerlendirme yapılır” dedi.

Etik Kurulu’nun hazırladığı raporu Türkiye Futbol Federasyonu’na sunacağını ifade eden Atalay, yönetim kurulunun gerek görürse konuyu PFDK’ya sevk edeceğini ve onların karar vermesini isteyeceğini de sözlerine ekledi.

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.