ManşetTürkiyeUncategorized

Yıldırım’ın ekibi Ekrem İmamoğlu’nun ismini ‘satın aldı’

0

İmamoğlu’nun sloganını kullandığı için eleştirilen AKP adayı Binali Yıldırım’ın, rakibinin adını da kullandığı ortaya çıktı.

Seçim kampanyasında, Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nun ‘her şey çok güzel olacak’ sloganını kendisine uyarladığı için eleştirilen Binali Yıldırım’ın, Google reklamlarında da  ‘Ekrem İmamoğlu’ adını kullandığı ortaya çıktı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre AKP’nin seçim kampanya ekibi, Google Ads reklamlarında “Ekrem İmamoğlu” ismini satın alarak reklama çıktı. Google üzerindeki aramalarda kullanılan kelimeler satın alınarak yapılan bir reklam türü olan Google Ads, ticari firmalar tarafından da kullanılıyor. Seçime sayılı günler kala Binali Yıldırım’ın kampanyasını yürüten ekip tarafından hazırlanan Ads reklamında “Ekrem İmamoğlu” kelimesini Google’da arayan vatandaşların karşısına Binali Yıldırım adına açılan resmi web sitesi ilk sırada reklam başlığı ile çıkıyor.

Binali Yıldırım’ın adresine yönlendiriyorlar

“İstanbul seçimleri neden yenileniyor” başlıklı reklam, binaliyildirim.com.tr adresine gidiyor. Reklamda çıkan yönlendirme linkinde ise AKP’nin seçime neden itiraz ettiği, YSK kararları gibi bilgilendirme yazıları bulunuyor.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.