ManşetTürkiye

Vanlı depremzedelere son darbe

0
Antalya Valiliği, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bölge Müdürlüğü kampında kalan Vanlı depremzedelerin, tesisi bu ayın sonuna kadar terk etmelerini istedi.
Antalya Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme 6. Bölge Müdürlüğü kampında bulunan Vanlı depremzedeler ikinci yıkım yaşıyor. Valilik; depremzedelerin kampı nisan ayı sonunda terk etmesini istedi. Gerekçe olarak ise Konyaaltı sahilindeki tesisin sezona hazırlanması gösterildi. Bazı kamu kampları öğrencilerin eğitim durumlarını da dikkate alarak kalış süresini 12 Haziran 2012 olarak açıklarken, Antalya’daki kampı, nisan ayı sonuna kadar terk etmeleri istenen Vanlı depremzedeler ise tepkili.

Antalya Vali Yardımcısı Turan Eren ise nisan ayı sonu için tebligat yapılsa da kimseyi mağdur etmeyeceklerini söyledi. Eren, “Hazırlıklarını bir an önce yapsınlar diye tebligat gönderdik” dedi. Eren, bu kişilerin Van’da geçici barınma yerlerinin hazır olduğunu belirtti. Bir ay önce Van Valiliği’nden gelen ekibin, kampı gezdiğini anlatan Eren, “Geçici barınma yerlerinin hazır olduğunu ve kendilerini Van’a beklediklerini söylediler” dedi.

Gitme zamanları geldi

Başbakanlık genelgesinin de geçici barınma yerleri yapılıncaya kadar kamplarda kalmaları yönünde olduğunu söyleyen Eren, “Kampın sezona yetişmesi için hazırlıkları yapılmalı. Depremzedeleri hemen göndermemiz söz konusu değil. Nisan sonu dedik ama çocukları okula gidenlere mayıs sonuna kadar izin vereceğiz. Ama depremzedelerin yavaş yavaş gitme zamanı geldi” dedi.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.