ManşetMedya-İnternet

Twitter’dan sonra Facebooktan da Yıldırım’a şoke eden cevap: Bakan yalan söylüyor

0

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın dün yaptığı ve Facebook ile işbirliği yaptıklarına dair açıklamasına Facebook’tan yanıt: Türkiye’de herhangi bir devlet otoritesi ile bilgi paylaşmadık!

Facebook ‘tan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a yalanlama geldi. “Facebook ile uzun yıllardır uyumlu bir çalışmamız var” diyen Yıldırım’ın bu açıklamasının ardından Facebook’tan ” Türkiye kamuyonun dikkatine” başlığı ile yapılan açıklama şöyle:

Türkiye kamuyonun dikkatine

Facebook, protesto olaylarıyla bağlantılı olarak Türkiye’deki devlet otoriteleriyle herhangi bir kullanıcı bilgisi paylaşmamıştır.

Genel olarak, Türkiye’deki devlet otoritelerinden gelen bilgi talepleri; yaşamsal ya da çocukları tehdit eden bir konu içermediği müddetçe (ki bu kapsamdaki talepler, bize ulaşan taleplerin çok küçük bir kısmını oluşturmaktadır) kabul edilmemekte ve resmi yasal kanallara yönlendirilmektedir.

İnternet şirketlerinin Türkiye’deki asayiş otoriteleriyle daha sıklıkla kullanıcı bilgisi paylaşmasını gerektirebilecek yasal düzenleme önerileriyle ilgili endişelerimiz bulunmaktadır.

Türkiye hükümetinin temsilcileriyle, bu hafta Silikon Vadisi’ne gerçekleştirecekleri ziyaret esnasında bir araya geleceğiz ve yasal düzenleme önerileriyle ilgili güçlü endişelerimizi kendilerine doğrudan da aktaracağız.”

 

(Ajanslar)

 

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.