ManşetTürkiye

“Telefonunu açtı, ‘nefes alamıyorum’ dedi”

0

Orhanlı’daki Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi’nde içinde ağırlıklı olarak gıda maddelerinin bulunduğu depoda çıkan yangın büyüyerek deponun üst katlarına da sıçradı.

Yangına 70 araç ve 220 personelle müdahale eden itfaiye ekipleri, yangın sırasında meydana gelen patlamalar nedeniyle yangına güçlükle müdahale ediyor.

Tek cepheden müdahale edilebilen yangını söndürme çalışmalarında, itfaiye aracından kumanda edilen söndürme kuleleri de kullanılıyor.

Depo çevresinde güvenlik önlemi alan polis ekipleri, patlamalar nedeniyle olay yerindeki basın mensuplarını bölgeden uzaklaştırdı.

”Arkadaşımız içeride kaldı”

Bu arada, gazetecilere açıklama yapan depo çalışanı Fırat Ümit, yangın çıktığında kendilerinin bulunduğu bölümün tahliye edildiğini belirtti.

Birlikte çalıştıkları sürücü arkadaşı Ümit Saraç’ın depoda mahsur kaldığını iddia eden Ümit, şunları söyledi:
”Arkadaşımız telefonunu açtı. Telefonda, ‘içerideyim, çıkamıyorum, nefes alamıyorum’ dedi. Sonra telefonu kapandı. 3 arkadaşımızı hastaneye götürdüler. Onların durumu hafif. Burası sadece soğuk hava deposu, üretim yapılan bir yer değil. Deponun dış duvarında strafor yalıtımı var. Bu straforlar yangını büyüttü. Patlayan da onlar.

AA

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.