ManşetTarım-Gıda

Tarım arazileri dijital ortamda kiralanabilecek

0
Fotoğraf: AA

Tarım ve Orman Bakanlığı atıl tarım arazilerini üretime kazandırmak amacıyla Dijital Tarım Pazarı platformunda tarım arazileri kiralama modülünü kullanıma sunuldu.  Böylece arazileri kiraya veren ile kiralamak isteyen kişiler dijital ortamda bir araya getirilecek.

AA’nın haberine göre daha fazla tarımsal üretim yapmak isteyen üreticiler arazi kiralama modülü ile kiralık tarım arazilerini dijital ortamda görebilecek. Bu sayede daha fazla üretim ve gelir elde edilebilecek.

Sistemden görebilecek

Tarım arazisini kiraya vermek isteyenler sisteme giriş yaparak, Tapu Kadastro Bilgi Sistemleri üzerinden üzerine kayıtlı tarım arazilerini dijital ekranda görebilecek ve modülde istenilen bilgileri sisteme kolaylıkla girebilecek.

Bu kapsamda, tarım arazisini kiralamak isteyenler; arazisinin sulama sisteminin olup olmadığını, kuru ya da sulu tarıma uygunluğunu, geleneksel, iyi tarım, organik tarım ya da örtü altı üretim mi olduğunu, araziye ekilen, ekilebilecek ürünleri ve dönüm bilgilerini sisteme kaydedecek, ayrıca arazinin fotoğrafını koyabilecek ve detay bilgilerini de açıklama bölümüne yazabilecek.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.