Türkiye

Taksim’de çevik kuvvet taşınıyor

0

Taksim’deki saldırı sonrası Çevik Kuvvet polisi taşınıyor. Çevik Kuvvet’in yeni yeri Taksim Gezi Parkı.

Taksim’de önceki Pazar günü patlamanın yaşandığı nokta, 11 yıl önce yine canlı bomba eylemine sahne olmuştu.

27 Mart 1999’da bir kadın terörist Çevik Kuvvet otobüsünün yakınına gelerek üzerindeki bombayı patlatmış, saldırıda 3’ü polis 10 vatandaş yaralanmıştı.

Bu saldırıdan sonra Çevik Kuvvet Gümüşsuyu’na konuşlandırıldı. 10 Eylül 2001’de ise Çevik Kuvvet noktasına yaklaşan terörist, panzer ve polis minibüsünün arasına girerek üzerindeki bombaları patlattı. Saldırıda 2 polis şehit düştü, 13’ü polis 20 kişi yaralandı.

2001’deki saldırıdan sonra Çevik Kuvvet yeniden Taksim Meydanı’na döndü. Ama terör onları yine hedef aldı. 31 Ekim Pazar günü canlı bomba Vedat Acar, Çevik Kuvvet otobüsüne girmeye çalışırken üzerindeki bombayı patlattı. 15’i polis 32 kişi yaralandı.

Akşam gazetesinin haberine göre; son olayın ardından Çevik Kuvvet yine yer değiştirecek. Olası saldırılarda sivillerin de hedef olmasının önüne geçmek için polise yeni yer aranıyor.

Emniyet müdürlüğü yetkililerinin ilk tespitlerinin ardından müsait alan olarak Taksim Gezi Parkı belirlendi. Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın onay vermesi halinde, polis Taksim Gezi Parkı’na taşınacak.

More in Türkiye

You may also like

Comments

Comments are closed.