ManşetTürkiye

Suruç’taki canlı bombanın kimliği netleşti

0

Kobanê’ye geçmek üzere Urfa Suruç’a gelen SGDF (Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu) üyesi gençlere yönelik canlı bomba saldırısını gerçekleştirdiği, dün DİHA tarafından cenazesinin üzerinde bulunan nüfus cüzdanı bilgileri ile abonelerine duyurulan Adıyaman nüfusuna kayıtlı 20 yaşındaki Şeyh Abdurrahman Alagöz’ün, canlı bomba olduğu netleşti.

74

 

Yaşanan katliamda canlı bomba ile birlikte hayatını kaybeden 32 kişinin cenazesi, olay yerinden kaldırıldıktan sonra otopsi için Antep Adli Tıp Kurumu’na getirilen cenazelerden 31’i, aileleri tarafından teşhis edildikten sonra teslim alınarak defnedilmek üzere memleketlerine doğru yola çıkarıldı

Kimliği tespit edilemeyen ve ailesine ulaşılamayan canlı bomba olabileceği tahmin edilen cesedin, Şeyh Abdurrahman Alagöz’e ait olduğunun DİHA tarafından açıklanmasının ardından harekete geçen Emniyet, Alagöz’ün Adıyaman’daki ailesine ulaşarak ifadelerini aldı. İfadelerinin yansı sıra aileden kimlik tespiti için götürüldükleri hastanede doku örnekleri de alındı.

Alınan doku örneklerinin ulaştırıldığı Antep Adli Tıp’ta yapılan tetkiklerde saldırganın Alagöz olduğunun kesinleştiği bilgisine ulaşıldı.

 

(DİHA, Evrensel)

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.