ManşetTürkiye

Suriye’den Suruç’a üç havan mermisi düştü

0

IŞİD ile PYD’nin silahlı kanadı YPG arasında Kobani’ye bağlı Mersinbel köyünde de çatışmalar devam ediyor. Çatışmaların yaşandığı bölgeden atıldığı değerlendirilen havan mermisi Şanlıurfa’nın Suruç’a bağlı Alanyurt Mahallesi’ndeki bir eve düştü. Üç kişi yaralandı. Yaralılar özel araçla Suruç Devlet Hastanesine kaldırıldı.

5 şanlıurfa suruç

Mahalle sakinleri de evlerini terk ederek yanlarına aldıkları bazı eşyalarla Tavşanlı Mahallesi’ne sığındı. Çevrede geniş güvenlik önlemi alan jandarma ekipleri, mahallenin boşaltılması için Kürtçe anons yaptı.

Bu arada aynı bölgeden atıldığı değerlendiren havan mermileri Karatepe ve Mert İsmail mahallelerindeki boş araziye düştü.

Suriye’nin Türkiye sınırındaki Kürt bölgesi Kobani’de, IŞİD ile PKK’nın Suriye kolu PYD’nin askeri kanadı YPG arasındaki çatışmalar akşam saatlerinde şiddetlendi. Havan topu atılan Kobani kent merkezinden dumanlar yükseliyor. Patlama sesleri Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinden de duyuldu. Al Jazeera muhabiri Can Hasasu’nun bölgeden aktardığı bilgilere göre, Kobani’nin doğusundaki Kazıka köyünde yoğun çatışmalar var. Aynı bölgedeki, PYD eşbaşkanı Salih Müslüm’ün köyü Şeran’da da şiddetli çatışma oluyor. Alişer köyünden gelen IŞİD militanları Kobani yönündeki köylere doğru ilerlemeye de devam ediyor.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.