Hayvan HaklarıManşet

Hak savunucularından vekillere çağrı: Hayvanların ve yaşamın yanında olun!

0
sokakta yaşayan hayvanlar

Yaşam İçin Yasa İnisiyatifi sokakta yaşayan hayvanlara yönelik artan şiddet ve kanunsuz toplamalara dikkat çekerek, hak savunucusu milletvekillerine görev çağrısında bulundu. İnisiyatif, yeni yasa tasarısına karşı mecliste ve sokakta güçlü bir muhalefet sergilenmesini talep ediyor.

İstanbul’un çeşitli ilçelerinde ve Türkiye’nin farklı illerinde hayvan hakları savunucuları ile birlikte eylemler düzenleyerek, sokakta yaşayan hayvanlara yönelik nefret politikalarına karşı dayanışma ağları oluşturmak için çalışan inisiyatif, milletvekillerine “bugüne kadar görülmemiş ortak bir tepki ve direniş” çağrısında bulundu. Bu mesaj, web sitesi ve sosyal medya hesapları aracılığıyla tüm milletvekillerine iletilecek.

Yaşam İçin Yasa İnisiyatifi, Türkiye Büyük Millet Meclisi‘nde (TBMM) görüşülecek olan yeni yasa tasarısına karşı milletvekillerini “hayır oyu” kullanmaya ve hayvanlar için hem meclis içinde hem de dışında somut bir karşı duruş sergilemeye çağırdı. Yapılan açıklamada, “Haktan, hukuktan ve adaletten yana olan milletvekillerine çağrımızdır. Sokakta yaşayan hayvanlara yönelik nefret saldırıları karşısında sessiz kalmayın. Tecrit ve katliam odaklı yasama sürecine karşı güçlü bir muhalefet sergilemeniz gerekiyor” denildi.

Kocaeli Valiliği’nden belediyelere ‘başıboş köpekleri öldürün’ talimatı!
Sokakta yaşayan hayvanlar için gönüllülerden belediyelere çağrı: Ortak hareket edelim

İnisiyatif, hayvan hakları savunucuları olarak yıllardır sokakta, mecliste ve hukuki mücadelelerde aktif olduklarını belirterek, milletvekillerinin de aynı şekilde yaşamdan yana olmalarını talep ediyor. “Sokakta yaşayan köpeklerin ölüm kamplarına hapsedilmesine ve ‘uyutma’ adı altında tür kırımına maruz bırakılmasına karşı sesinizi yükseltin. Sizden, bugüne kadar görülmemiş bir direniş bekliyoruz. Artık sıra sizde!” mesajı verildi.

Yaşam İçin Yasa İnisiyatifi, #SokaktayımYanındayım etiketi ile sosyal medya üzerinde geniş kitlelere ulaşmayı amaçlayan bir hareket başlattı. Hayvan hakları savunucuları, fotoğraflarını [email protected] adresine göndererek bu harekete katılabilir ve sosyal medya hesaplarında paylaşım yaparak farkındalık yaratabilir. Hak savunucuları, “Ne kadar çok kişi ‘sokaktayım, yanındayım’ derse o kadar farklı kitlelere ulaşabiliriz” diyerek herkesi bu harekete destek vermeye davet ediyor.

You may also like

Comments

Comments are closed.