Sivil Toplum

SociALL Up başlıyor

0

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Girişimcilik Kulübü geçen sene başlattıkları Türkiye’nin ilk ve tek sosyal farkındalık festivali SociAll Up’ın bu sene ikincisini gerçekleştiriyor.

“Farklılığımız farkındalığımız olsun” mottosu ile yola çıkan İstanbul Üniversitesi öğrencileri, başta lise ve üniversite öğrencileri olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından 7’den 70’e herkesi 20 Nisan’da Türkiye’nin ilk üniversite yerleşkesinde ağırlayacaklar. Geçen sene ilki düzenlenen SociAll Up sosyal farkındalık festivalinin amacı toplumsal bilinç ve birlikteliği ön plana çıkararak sosyal değer yaratmak.

20 Nisan tarihinde aralarında TEMA, Diyolog Müzesi, Alzehimer Derneği, İmece, Türkiye Multiple Skleroz Derneği, KUSİF, Otizimliler Derneği, Good4Trust gibi 50’den fazla sosyal girişim ve stk, İstanbul Üniversitesi ana bahçesinde standlarını açacak. Bunun yanında 10’un üzerinde konuşmacı ise kendi hikayelerini anlatacaklar. Günün açılışı nefes egzersizi ve yoga ile başlayacak. Gün boyu standlarda bilgilendirmeler yapılıp konuşmalar devam ederken bir yandan da her yaştaki bireye hitap edilecek çeşitli workshoplar ve aktiviteler ile dolu dolu bir gün misafirlerini bekliyor. Kapanış ise TNK ve Gece gruplarının konserleri ile yapılacak.

Etkinlik detayları ve kayıt içi iugirisim.com/sociallup/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

YER: İstanbul Üniversitesi Beyazıt Merkez Kampüs Ön Bahçe

More in Sivil Toplum

You may also like

Comments

Comments are closed.