ManşetTürkiye

Siyanür ölümlerini araştırma komisyonu kuruluyor

0

Geçtiğimiz hafta İstanbul‘un Fatih ilçesindeki dört kardeşin ve Antalya’daki dört kişilik bir ailenin siyanür ile intihar etmelerinin ardından bu kez de Bakırköy Osmaniye’de bulunan dört kişilik bir ailenin ölüm haberi geldi. Yapılan ön incelemede ailenin ölüm sebebi olarak siyanür kullanılması tespit edildi.

İki hafta içerisinde üçüncü benzer vakanın yaşanmasının ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bugün yazılı bir açıklama yaptı. Bakanlık açıklamada siyanür ölümleriyle ilgili araştırma komisyonu kurulduğunu ve sonuçların rapor halinde duyurulacağını duyurdu.

Bakanlığın tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak birkaç haftadır gündemde yer alan intihar vakaları karşısında derin üzüntü duymaktayız. Ayrıca bu vakaların kamuoyuyla paylaşım biçimleri, durumu daha hassas bir noktaya çekmektedir.
Söz konusu olayları ve etkilerini araştırmak üzere Bakanlığımız tarafından bir araştırma komisyonu kuruldu. Araştırmanın sonuçlarını kamuoyuyla detaylı bir rapor hâlinde paylaşacağız.
Yaşanan bu üzücü olaylara ilişkin görüntüler mağdur aileleri olduğu kadar toplumu da defaatle yaralamaktadır. Bu nedenle vakalara ait görüntülerin paylaşılmaması konusunda tüm vatandaşlarımızdan duyarlılık beklemekteyiz.
Derin üzüntü duyduğumuz bu süreçte basın mensuplarımızın da kullanılan dil, video ve fotoğraflarla ilgili üst düzeyde hassasiyet göstereceklerine inanıyoruz.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.