ManşetTürkiye

Sırrı Süreyya Önder: Son dönemim, siyaseti bırakıyorum

0

Halkların Demokratik Partisi Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, siyasette son dönemi olduğunu, daha fazla devam etmek istemediğini söyledi.

Çözüm sürecinde müzakere heyetinde yer alan ve Halkların Demokratik Partisi Ankara Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 3 dönemdir yer alan Sırrı Süreyya Önder, “Aktif siyasette son dönemim. Siyaseti sinemayla devam ettireceğim. Bitirdiğim üç senaryom var. Politik film alanında bu birikimle önemli üretimler yapabilmeyi ümit ediyorum” dedi.

“Hayatımın en onurlu dönemi oldu”

BirGün’den Meltem Yılmaz’ın sorularını yanıtlayan Önder, “Siyaset, hayatımın hep büyük parçası oldu fakat parlamenter siyasetin bana kazandırdığı en önemli şey, Kürt halkıyla, Kürt siyasal mücadelesiyle daha yakından tanışmış olmaktı. Bu, hayatımın beni en çok geliştiren ve en onurlu dönemi oldu. Çünkü Kürt halkı büyük acıların ve kavgaların içinden geçerek, sistemin dışında kendini var etmek için yan yana durarak, bugünkü dünyada pek az halka nasip olan bir erdemlilik yaratmış. Bu Özellikle Kürt yoksullarının itiraz bilinci, yaşamı paylaşma ve örgütleme biçimleri, gelecek umutları bana büyük bir inanç, yeni bir motivasyon aşıladı. En büyük zenginliğimdir, Kürt halkına borçluyum” ifadelerini kullandı.

(BirGün)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.