ManşetTürkiye

Şırnak’ta patlama: 2 çocuk öldü

0

Şırnak’ta meydana gelen patlama sonucu 2 çocuk hayatını kaybetti.

36

Şırnak’taki patlamayla ilgili soruşturma başlatan Şırnak Valiliği, Gündoğdu Mahallesinde önceden döşenen patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralanıp hastaneye kaldırılan 6 çocuktan 2’sinin kurtarılamadığını duyurdu.

Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada yaralanan çocukların Şırnak Devlet Hastanesine kaldırıldığı ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen 2 çocuğun kurtarılamadığı belirtildi. Valilik, saldırıdan PKK’nın sorumlu olduğunu vurguladı.

Diyarbakır’daki saldırı

Öte yandan önceki gün Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nde düzenlenen saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 11’e yükseldi. Bomba yüklü minibüs ile düzenlenen saldırıda yaralanan 2 kişi tedavi gördüğü hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Valilik, saldırının PKK tarafından düzenlendiğini açıklamıştı. Reuters haber ajansı ise IŞİD’e yakın kaynaklara dayandırarak saldırıyı IŞİD’in üstlendiğini duyurmuştu. Diyarbakır Valiliği daha sonra yaptığı açıklamada, valiliğin bilgilerinin telsiz konuşmalarına dayandığı vurgulanarak “elde edilen bilgiler çerçevesinde söz konusu saldırının bölücü terör örgütü mensuplarınca yapıldığını açık bir şekilde ortaya koymaktadır” dendi.

Diyarbakır’daki saldırı, HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ’ın gözaltına alınmasından birkaç saat sonra gerçekleşmişti.

 

(Deutsche Welle Türkçe)

 

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.