ManşetTürkiyeUncategorized

Sıra Kars’da mı? Bilgen ifadeye çağrıldı, Alaca’nın evi basıldı

0

Hakkında “silahlı örgüt kurmak ve yönetmek” iddiasıyla yeni bir dosya hazırlandığını belirten Ayhan Bilgen ifadeye çağrıldığını duyurdu. Şevin Alaca’nın İstanbul’daki evine de sabah saatlerinde polis baskını düzenlendi.

İçişleri Bakanlığı’nın Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarını görevden alıp yerlerine kayyım atamasının ardından bugünde Kars Belediyesi eş başkanları Ayhan Bilgen ifadeye çağrıldı, Şevin Alaca’nın ise İstanbul’daki evine polis baskın yaptı. .

Twitter hesabı üzerinden ifadeye çağrılmasıyla ilgili açıklamada bulunan Ayhan Bilgen, Kars Cumhuriyet Başsavcılığı‘nca avukatları aracılığıyla ifadeye çağrıldığını belirtti. Bilgen şunları söyledi: “Eğer Kars’a da kayyım atamayı düşünürlerse yıllardır şehri soymalarına göz yumulan isimleri tavsiye ederim. Hem bir bürokrat alacaklılarla uğraşmamış olur hem hırsızlar 900 personeli naylon ihalelerle falan meşgul etmeden cebini doğrudan doldurur!

“Hakkımda ‘silahlı örgüt kurmak ve yönetmek’ iddiasıyla yeni bir dosya hazırlığını duyuyor onlara da ‘kısa çöp uzun çöpten hakkını alacak mutlaka’ parçasını armağan ediyorum!

Şevin Alaca’nın evine polis baskını

Kars Belediyesi Eş Başkanı Şevin Alaca’nın da İstanbul’da bulunan evine sabah saatlerinde polis baskını düzenlendi. Baskın anında Kars’ta bulunan Alaca,  kardeşleriyle birlikte yaşadığı evin basıldığını ve baskının nedenini öğrenemediğini söyledi. Dosyada “gizlilik” kararı olduğu için soruşturmanın neyle ilgili olduğunu öğrenemediğini ifade eden Alaca, daha sonra polislerin kardeşi aracılığıyla kendisini ifade için emniyete çağırdığını aktardı.

 

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.