ManşetTürkiye

Sevag için Cumartesi günü Galatasaray Meydanı’na

0

Ermeni Soykırımı’nın yıldönümü olan 24 Nisan 2011 günü asker olarak görev yaptığı Batman’ın Kozluk ilçesinde silah arkadaşının sözde kaza kurşunu ile hayatını kaybeden Sevag Şahin Balıkçı’nın ailesi ile dayanışmak için 3 Kasım Cumartesi 12:30’da Galatasaray Meydanı’ndabir araya gelinecek.

Konu ile ilgili Nor Zartonk sitesinden yapılan çağrı şu şekilde:

“Sevag, Ermeni Soykırımı’nın 96. Yıldönümü olan 24 Nisan 2011’de, Batman’ın Kozluk ilçesinde zorunlu askerliğini yaptığı sırada silah arkadaşı Kıvanç Ağaoğlu’nun silahından çıkan kurşunla “kazara” öldürüldü. Suçunun ne olduğunu dahi bilmeyen basın emekçileri, öğrenciler, Kürt siyasetçiler, devrimciler ve akademisyenler; sırf düşündükleri, sorguladıkları ve eleştirdikleri için tutsak edilirken, Sevag Şahin Balıkçı’nın katil zanlısı daha ilk duruşmada serbest bırakıldı!

Ülkede ırkçılık ve şovenizm, devlet yetkilileri tarafından, farklı etnik gruplara karşı her daim cesaretlendiriliyor. Rakel Dink’in de söylediği gibi bir bebekten bir katil yaratan karanlığı sorgulamadan hiçbir şey yapılamaz. Tüm dostlarımızı 3 Kasım Cumartesi günü, saat 12.30‘da, Cumartesi Anneleri eyleminden sonra, bu karanlığı sorgulamak, ırkçılardan hesap sormak ve Balıkçı Ailesi ile dayanışmak için Galatasaray Meydanı‘na çağırıyoruz.”

(Nor Zartonk, Yeşil Gazete)

 

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.