İfade ÖzgürlüğüManşetMedya-İnternetTürkiye

Sendika.org, Mezopotamya Ajansı ve Yeni Demokrasi sitelerine erişim engeli

0

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) kararıyla, Sendika.org, Mezopotamya Ajansı ve Yeni Demokrasi’nin internet sitelerine erişim engellendi. 

5 Aralık 2018’de getirilen 62’nci engellemeden sonra bir kez daha erişim engeli getirilen Sendika.org’dan yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

 “AYM açın diyor, Sulh Ceza Hakimliği kapatıyor: Sendika.Org’a 63. erişim engeli, sendika64.org yayında! Gaziantep 2. Sulh Ceza Hakimliği‘nin 30 Eylül 2020 tarihli kararı ile sitemiz 63. kez erişime engellendi. Yani adresimiz sendika64.org ile yeniden yayındayız” 

MA’dan 24 numaralı yeni adres

Mezopotamya Ajansı’nın da yayın yaptığı mezopotamyaajansi22.com adresi BTK tarafından engellendi. Siteye girişte internet kullanıcıları “Bu internet sitesi (mezopotamyaajansi22.com) Gaziantep Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen 30/09/2020 tarih ve 2020/5419D.iş sayılı karara istinaden Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından koruma tedbiri uygulanmaktadır” uyarısıyla karşılaşıyor.

Siteye “mezopotamyaajansi24.com” adresi üzerinden ulaşılabilir.

Yeni Demoktasi’ye yedinci erişim engeli

Yeni Demokrasi gazetesinin internet sitesi ise yedinci kez erişime engellendi.

Konuyu Twitter üzerinden duyuran Yeni Demokrasi “İnternet sitemiz Antep 2. Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla BTK tarafından erişime engellenmiştir. Devrimci basın olarak susmadık, susmayacağız! En kısa zamanda yeni adresimizle yayın akışımıza devam edeceğiz” açıklaması yaptı.

Açıklamanın ardından gazete http://www.yenidemokrasi8.net/ adresiyle tekrar yayına girdi.

You may also like

Comments

Comments are closed.