ManşetSeçim GünlüğüTürkiye

[Seçim Günlüğü] Kabinenin 16 üyesi Meclis’te

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın kabinesinin 16 üyesi, Milletvekili Genel Seçimi’nde AKP‘den milletvekili seçildi.

AKP’nin 15’i büyükşehir olmak üzere 16 seçim bölgesinde birinci sıra adayı gösterilen bakanlar, 28. yasama döneminde TBMM’de olacak.

Buna göre, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Ankara 3. Bölge, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Şanlıurfa, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Osmaniye, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Ankara 2. Bölge, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum İstanbul 1. Bölge, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Antalya, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Eskişehir milletvekili oldu.

Gençlik ve Spor Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu İzmir 1. Bölge, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Mersin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul 2. Bölge, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Ordu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Kayseri, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Bursa 2. Bölge, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci Kahramanmaraş, Ticaret Bakanı Mehmet Muş Samsun, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Trabzon milletvekili olarak Meclis sıralarında yerini alacak.

Eski bakanlardan Abdulhamit Gül Gaziantep, Faruk Çelik de Artvin milletvekili seçildi.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.