Spor

Sahaya fırlatılan şişe 10 yaşındaki çocuğu ağır yaraladı

0

TT Arena Stadı’nda oynanan Galatasaray-Eskişehirspor maçında 10 yaşındaki çocuk bir meşrubat şişesinin başına isabet etmesi sonucu ağır yaralandı.

Hastaneye kaldırılan Batuhan kafatasında kırıkların oluştuğu belirlendi. Hemen ameliyata alınan minik taraftar için hayati risk oluşturan kemik parçası çıkarıldı. Batuhan’ın tedavisi sürüyor. Sağır ailesinin anlattığına göre olay şöyle gelişti; Bir Galatasaray taraftarı olan Batuhan babasının karne hediyesi olarak dün gece oynanan Galatasaray – Eskişehirspor maçına amcası Ersin Sağır’la birlikte gitti.

Batuhan muhteşem stadın keyfini çıkarıp maçın başma saatini tribünde beklerken amcası da onun bu heyecanını cep telefon kamerasına kaydediyordu.

KANLAR İÇİNDE YERE DÜŞTÜ
Maçın başlamasıyla hareketlenen Galatasaray tribünlerinde ilk golün atılmasının ardından müthiş bir görsel şölen yaşanıyordu. Galatasaray’ın ikinci golü tribünlerini uçurdu ama o ses patlamasının yanında minik taraftar Batuhan’ın acı çığlığı duyulmadı bile. Nereden ve nasıl geldiği anlaşılamayan, kimin attığı bilinmeyen ama o tribünlerde olmaması gereken bir gazoz şişesi Batuhan’ın başına isabet etmiş ve onu kanlar içinde yere sermişti. Batuhan’a ilk müdahale stadda bulunan sağlık görevlileri tarafından yapıldı. Sağlık görevlileri tarafından kafasına tampon yapılan minik Galatasaray taraftarı hızla, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Acil Servisine kaldırıldı.

“BOYNUNDAKİ ATKIYLA TAMPON YAPTIM”
Hastanede beyin tomografisi çekilen 10 yaşındaki Batuhan’ın kafasının sağ tarafındaki kemiğin parçalandığı belirlendi. Tomografinin ardından ameliyata alınan Batuhan, 2.5 saat boyunca ameliyatta kaldı.Ameliyatta Batuhan’ın kırılan kafatası kemiği çıkarıldı. Ameliyattan çıkınca bir süre yoğun bakımda tutulan Batuhan, daha sonra Beyin Cerrahi Servsinde özel odaya alındı. Ailenen anlattığına göre 6 ay boyunca doktor gözetiminde tutulması gereken Batuhan’ın en ufak bir çarpma ya da düşmede beyin kanaması geçirme riski yüksek.

Olay sırasında yeğeninin yanında olan amca Ersin Sağır yeğeninin kafasına isabet eden şişeyi gördüğünü ama atanı görmediğini söyledi. Sağır, ” Arka tarafımızda bizim balkon diye hitap ettiğimiz asmalı yerden rakip taraftarı koydukları yerden, rastgele şişeyi sallıyorlar; şişe de yeğenimin kafasına geliyor. ” dedi. Yeğeni yaralandıktan sonra yeğeninin boynundaki atkıyla tampon yaptığını kaydeden amca Ersin Sağır, stadda görevli sağlık ekibi tarafından ilk müdahalenin yapıldığını ardından da staddaki ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine geldiklerini kaydetti.

Burada 2.5 saatlik bir ameliyat geçiren yeğeninin kafasındaki kırık kemiğin alındığını anlatan amca Sağır, Batuhan’ın kafasındaki kemiğin alınmasıyla çökme meydana geldiğini de belirtti. Eskişehirspor taraftarlarının olaydan sonra hastaneye geldiğini ve sabaha kadar beklediğini dile getiren Sağır, Galatasaray yönetiminden böyle bir hassasiyet göremediklerini kaydetti.

“BİR ŞİŞENİN STADDA NE İŞİ OLABİLİR?”
Baba Soner Sağır da oğlunun başından ayrılmadı. Oğlunun ilk altı ay durumunun kritik olduğuna dikkat çeken baba Soner Sağır, altı ay sonunda doktorların çocuğun ikinci bir ameliyat olma olasılığı olabileceğini söylediklerini belirtti. Olayı duyduğu sırada işte olduğunu söyleyen baba, çocuğunun ameliyatından bu yana Galatasaray yönetiminden herhangi bir özür almadıklarını belirtti. Baba Sağır, ” Biz buraya başkanı beklemiyoruz ama bir çaycısı dahi gelmedi. Ben çocuğumu, karne hediyesi olsun diye aşık olduğu takımın maçına gönderiyorum benim çocuğumun verilmiş sadakası varmış. İyi kurtardı şimdilik. Bundan sonraki çocukların canı yanmasın. Analar babalar ağlamasın. Daha kötüsü olabilirdi. Allah’a şükrediyorum” dedi.

Oğlunun çok koyu bir Galatasaray taraftarı olduğunu söyleyen baba Soner Sağır, “Üstündeki elbiseler kan revan içindeydi. Gittik pijama aldık, onu bile Galasaray renklerinde istedi. Sarı kırmızı üstüne giydirdik ” diye konuştu. Baba Sağır oğlu maça gitmek isterse bundan sonra, gönderip göndermeyeceği sorusuna ise, “Bundan sonra aklımda hep soru işareti olacak. Anne olan, baba olan, çocukları olan bir insan nasıl gönderebilir ki? ” diye konuştu.”

“Bir şişenin stadda ne işi olabilir?” diye soran Sağır, “Sular bile pet bardaklarla dağıtılırken, gazoz şişesi stada nasıl giriyor? Yeni bir stad herşeyiyle tam bir stad denildi. Bu kadar kolay geçmemesi lazım. Bunları sokan insanların vardır bir köstebeği. Bu kadar kolay mı? ” diye sordu.

“BU İŞİN SORUMLUSU KİMSE OĞLUMUN HAKKINI ARAYACAĞIM”
Anne Gülay Sağır ise, olayı evde haber aldığını ve apar topar hastaneye oğlunun yanına geldiğini anlattı. Büyük bir şokla evden çıktığını söyleyen anne, “Çocuğumu yürüyerek gönderip hastanede bir sedye üzerinde kan revan içinde buldum” dedi. Oğlunu ameliyat sonrasında sabah gördüğünü söyleyen anne Sağır, ” Şu anda durumu iyi; ancak durumu iyi olsa bile şu anda kafatasında kemik eksikliği var. Altı ay içinde tekrar bir ameliyat olacak. Bu altı ay içinde doktor çok iyi korunması gerektiğini söyledi.

En ufak bir darbede beyin kanaması geçirebileceğini söylüyor doktor” dedi. Kardeşi Orçun Sağır’ın Batuhan’ın durumunu bilmediğini de söyleyen Gülay Sağır, gözyaşları içinde ” Üzüldüğüm şey, bu kadar yalnız bırakılmamız. Bir telefon açabilirlerdi bize. Dün akşamdan beri onunla birlikte öldüm öldüm dirildim ” şeklinde konuştu. Şikayetçi olduğunu, stada, Galatasaray Kulübüne ve şişeyi atana dava açmayı düşündüğünü söyleyen anne Sağır, “Bu işin sorumlusu kimse ben oğlumun hakkını aracayacağım” dedi. Üzüntülü anne, “Ben çocuğumu kaybetseydim buraya akın ederlerdi; çok ciddi birşey mi olması gerekiyordu ? Benim onu kaybetmem mi gerekiyordu birilerinin bana teselli verebilmesi için?” diye sordu. (DHA)

More in Spor

You may also like

Comments

Comments are closed.