İnsan HaklarıManşetSağlık

Sağlık çalışanlarından şiddete tepki: Saçımın teline dokunma!

0

İstanbul‘da Silivri Devlet Hastanesi’nde dün hasta yakınları, bir hemşireye saldırdı. Hemşirenin saçlarını yolan ve darp eden kişiler, daha sonra herhangi bir müdahaleye uğramadan hastaneyi terk etti.

Sağlık Çalışanları Hak Ve Mücadele Derneği ise hemşirenin yolunan saçlarının fotoğrafını paylaşarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya çağrıda bulundu.

Bakana çağrı: Kimsenin kum torbası değiliz, bunu temin edin

“Silivri devlet hastanesinde çalışan bir arkadaşımız hasta yakınları tarafından şiddete uğramıştır. İnsanlık dışı bu varlıklar arkadaşımızın saçlarını yolacak kadar canileşmiştir. Sayın bakan bizleri duyuyor ve görüyor musunuz? Bu hemşire sizin personeliniz! Aile bakanlığının ya da sanayi bakanlığının değil” diyen sağlık emekçileri Koca’yı etiketledikleri paylaşımlarında Sağlıkta şiddet keyfiyet haline geldi! Bizler kimsenin kum torbası değiliz! Güven içinde işimizi yapmak istiyoruz. Bunun temin edecek bakan aranıyor” çağrısı yaptı. 

Olayın ardından sağlık çalışanları protesto eylemi düzenledi. Türkiye’nin dört bir yanından hemşireler, Silivri Devlet Hastanesi’nde şiddete uğrayan meslektaşları için saç kesme eylemi yaptı.

Hemşireler “saçımın teline dokunma” etiketi altında saçlarını kestikleri fotoğrafları paylaştı.

 

 

You may also like

Comments

Comments are closed.