Kültür-SanatManşet

SAF, Palm Springs Uluslararası Film Festivali’nden ödülle döndü

0

Dünya prömiyerini Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapan ‘SAF’, Amerika’nın önemli film festivalleri arasında yer alan Palm Springs Uluslararası Film Festivali’nden ödülle döndü. Amerika prömiyerini gerçekleştirdiği ve New Voices New Visions bölümünde yarıştığı festivalde ‘SAF’, Özel Mansiyon Ödülü’ne layık görüldü.

Baş rollerini Saadet Işıl Aksoy ve Erol Afşin’in paylaştığı, Ali Vatansever’in yeni filmi ‘SAF’ın, geçtiğimiz günlerde Amerika prömiyeri gerçekleştirildi. Bu yıl 30’uncusu düzenlenen Palm Springs Uluslararası Film Festivali’nde seyircilerle buluşan filmin 9 Ocak’taki prömiyerine yönetmeni Ali Vatansever ile başrol oyuncularından Saadet Işıl Aksoy da katıldı.

SAF Fragmanı

Terminal Film, 2Pilots Film ve 4 Proof Film’in yapımcılığını üstlendiği ‘SAF’, Fikirtepe’de bir gecekonduda yaşayan genç evli bir çiftin kentsel dönüşüm söylentilerinin mahallelerine düşmesiyle beraber dönüşen hayatlarını anlatıyor. Onur Buldu, Ümmü Putgül ve Kida Ramadan gibi isimlerin de rol aldığı film sadece Türkiye’nin değil, dünyada kendini gösteren en güncel sorunlardan birine kamerasını çeviriyor.

.

(Yeşil Gazete)

Kategori: Kültür-Sanat

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.