Kültür-SanatManşet

Roger Waters İstanbul konserine; Ali İsmail, Mehmet, Ethem, Abdullah ve Mustafa ile birlikte çıktı

0

Roger Waters hayranları İTÜArena’yı doldurdu. Konser, Roger Waters’ın sahneye çıkıp efsanevi The Wall şarkısını söylemesi ve ‘duvar’ın yıkılmasıyla başladı.

Gezi olaylarında ölen 5 kişi Ali İsmail Korkmaz, Mehmet Ayvalıtaş, Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert ve Mustafa Sarı’nın fotoğraflarının duvara yansıtıldığı konserde Waters yaşamını yitirenler için, “Şarkılarımı dünyadaki devlet terörü kurbanlarına adıyorum” diyerek konserine başladı.

Konser öncesi ise binlerce seyircinin, ‘Her yer Taksim, her yer direniş’ sloganı atması dikkat çekti. Dünyanın en büyük prodüksiyonu olarak kabul edilen The Wall turnesi kapsamında sahneye çıkan Roger Waters konseri öncesi İstanbul trafiğinde yoğunluk yaşandı.

Konser için Waters hayranları bilet gişelerinde yoğunluk oluşturdu. Sanatçı bu konserle birlikte İstanbul’da 2’nci kez konser vermiş oluyor.

Konser için İzmir’den gelen Waters hayranları, “Dün akşam saat 10 gibi yola çıktık, sabah 7 gibi buraya indik, biraz dinlendik. Öğlen 12 gibi buraya geldik bekliyoruz artık. Roger Waters’ı hiç izleme şansımız olmadı. 2006 yılında ilk defa geldiğini biliyorum. Şansıma denk gelmedi ama bu sefer bekliyorum.” diye konuştu.

İran’dan gelen bir hayranı ise, “Bu konser için İran’dan geldim. Daha önce hiç izlememiştim. Çok heyecanlıyım” dedi.

(Başka Haber, Twitter , T24)

You may also like

Comments

Comments are closed.