EkonomiManşetTürkiye

Resmi Gazete’de yayımlandı: TMSF, Sürat Kargo ve Sürat Lojistik’i satışa çıkardı

0

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), kayyum olarak bünyesinde bulunan Sürat Kargo Lojistik ve Dağıtım Hizmetleri AŞ ile Sürat Lojistik Hizmetleri A.Ş‘nin mal, hak ve varlıkları ile sözleşmelerini satışa çıkardı.

TMSF, bunlarla birlikte Nurkay Makina Ticari ve İktisadi Bütünlüğü‘nü de 15,8 milyon TL muhammen bedel üzerinden 3 Ağustos’ta yapılacak ihale yoluyla satışa çıkardı.

Resmi Gazete’de yayımlandı

TMSF’nin satış kararı Resmi Gazete‘de de yayımlanırken, kararda şu ifadelere yer verildi:

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu aşağıda ticaret unvanı belirtilen şirkete, İstanbul Anadolu 10. Sulh Ceza Hâkimliği’nin verilen karar ile kayyım olarak atanmış;

Muhtelif Fon Kurulu Kararları ile “Sürat Kargo Ticari ve İktisadi Bütünlüğü” ile “Sürat Lojistik Ticari ve İktisadi Bütünlüğü”nün oluşturulmasına ve bilahare “Sürat Kargo ve Sürat Lojistik Ticari ve İktisadi Bütünlüğü” adı altında birlikte satışına karar verilmiş olup, bahse konu bütünlük, Bankacılık Kanunu’nun 134’üncü maddesi ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Tarafından Ticari ve İktisadi Bütünlük Oluşturan Mahcuzların Satışına İlişkin Yönetmelik kapsamında, kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanması suretiyle cebri icra yoluyla haciz, rehin gibi yasal takyidatlardan ari olarak ihale şartnamesinde belirtilen kayıt ve şartlarla satışa çıkarılmıştır.

Sürat Kargo ve Sürat Lojistik Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nün muhammen bedeli 325 milyon TL’dir.

İhale 28.07.2021 tarihinde, saat 14:30’da “Fon”un Büyükdere Cad. No: 143 Esentepe/ İstanbul adresindeki Konferans Salonunda yapılacaktır.

İhale kapalı zarfla verilen mali tekliflerin açılması ile başlayacak olup, açık artırmaya katılmaya hak kazananların listesi oluşturulduktan sonra, açık artırma aşamasına geçilecektir.”

Kayyum atanmıştı

Hükümet, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile FETÖ bağlantıları nedeniyle kayyum atadığı şirketlerin tamamını TMSF’ye devretmişti. Devredilen bu şirketlerin arasında Sürat Kargo da vardı.

More in Ekonomi

You may also like

Comments

Comments are closed.