ManşetTürkiye

Polisten Gülmen ve Özakça’ya: Ölüm orucu eylemi yapmanız konusunda size ne tür menfaatler sunuldu?

0

Ankara’da önceki gece evlerinin kapısı kırılarak gözaltına alınan 76 gündür açlık grevinde bulunan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça adliyeye çıkarıldı. Gülmen ve Özakça’nın avukatı Selçuk Kozağaçlı, polisin açlık grevi direnişçilerine “Ölüm orucu eylemi yapmanız konusunda size ne tür menfaatler sunulmaktadır?” diye sorduğunu duyurdu.

‘FETÖ’yle mücadele gerekçesiyle ilân edilen Olağanüstü Hal kapsamında yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işten atılan ve işlerine geri dönme talebiyle 76 gündür açlık grevinde olan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça, önceki gece gözaltına alınmıştı. Savcı ilk olarak Özakça’nın ifadesini almaya başladı. Ardından Nuriye Gülmen’in de ifade işlemine başlandı.

Çok sayıda yurttaş Gülmen ve Özakça’ya destek olmak için Ankara Adliyesi’ne geldi. Polis ise, “Savcı talimat verdi” diyerek destek için gelenleri adliye binasından çıkarttı. Gülmen ve Özakça’nın ifade verdiği koridora basın mensupları da polis tarafından yaklaştırılmıyor.

Özakça ve Gülmen’in avukatı Selçuk Kozağaçlı, Twitter hesabından, polisin açlık grevi direnişçilerine sorduğu soruları yayımladı. Gülmen ve Özakça’ya “Ölüm orucu eylemi yapmanız konusunda size ne tür menfaatler sunulmaktadır?” gibi soruların yöneltildiğini belirten Kozağaçlı’nın tweetleri şöyle:

 

(Yeşil Gazete)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.