DünyaManşet

Plastik kirliliğine dair 5 kıtadan çarpıcı sonuç: Musluk sularının yüzde 83’ü plastik lif içeriyor

0

Veri gazeteciliği sitesi Orb’un yaptırdığı bir araştırma dünyadaki plastik kirliliği hakkındaki endişelerin artmasına yol açtı. Washington Wizards Araştırmada 5 kıtadan musluk suyu örnekleri toplandı. nike air max 1 goedkoop Sonuçlara bakıldığında musluk sularının yüzde 83’ünde mikroskopik plastik liflere rastlandığı ortaya çıktı. Justin Tucker Ravens Jerseys Farklı yerlerden toplanan sulardaki oranlar değişiklik gösterse de en düşük plastik kirliliğinin gerçekleştiği Avrupa’da bu oran yüzde 72 olarak açıklandı. Canotte nba Bambino ABD’deki sularda plastik oranı yüzde 94 ABD’de ise Trump Tower ve Çevre Koruma Ajansı gibi belli yerlerden alınan musluk suyu örnekleri dahil tüm su örneklerinin yüzde 94’ünde plastiğe rastlandığı açıklandı.

 • NIKE AIR MAX TAILWIND 8
 • Araştırmaya göre mikroskopik parçalar birkaç farklı yolla su sistemine giriyor. nike air max Bunlar arasında sentetik lifli giysiler, otomobil lastiği tozları, kişisel bakım ürünlerinde kullanılan mikroskopik plastik boncuklar (microbeads) ve daha büyük plastiklerin kalıntıları bulunuyor. Nebraska Cornhuskers Her yıl 300 milyon ton plastik üretiliyor Dünyada her yıl 300 milyon ton plastik üretiliyor. Baylor Bears Plastikler özellikle deniz, okyanus ve nehirlerde büyük çaplı kirliliğe neden oluyor.

 • Milwaukee Bucks
 • Daha önce plastiklerin denizlerdeki biyolojik yaşam üzerindeki negatif etkileri hakkında araştırmalar yapılsa da mikroplastiklerin insan vücudundaki varlığının etkileri konusunda daha fazla araştırma yapılması gerektiği belirtiliyor. Orb’a konuşan State University of New York’tan plastik kirliliği uzmanı Sherri Mason “Hepimizi birbirimize bağlayan belirli müşterekler var. Hava, su, toprak gibi. All Black Jordan Shoes Bu müştereklerden birini kirletirseniz, bunun her şeye bulaşma ihtimali var” dedi.

  More in Dünya

  You may also like

  Comments

  Comments are closed.