KadınManşet

Özdemir’in katil zanlısı: Daha güçsüz diye onu seçtim  

0

Ordu’nun Altınordu ilçesinde, 3 Aralık akşamı 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’i bıçaklı saldırı sonucu öldüren ve sorgusunda suçunu itiraf eden zanlı bugün adliyeye sevk edilecek.

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Özdemir’in evinin önünde öldürülmesinin ardından, kamera kayıtlarının incelenmesi sonucu yakalanan zanlı Özgür Arduç, ifadesinde cinayeti bir iş yerinden çaldığı bıçakla gerçekleştirdiğini anlattı. Çocuk cinayetinden mahkum olan zanlı, yarı açık cezaevinden izinli olarak çıktığını ve geri dönmediğini de belirterek, bu süreçte inşaatlarda kalarak gününü geçirdiğini aktardı.

Cezaevine dönmediği günlerde bir alışveriş merkezinden alarmlarını söktüğü kıyafetler ve yine bazı iş yerlerinden de yiyecek çaldığını söyleyen şüpheli, bıçakla öldürdüğü Ceren Özdemir’i daha önce hiç tanımadığını ifade etti.

Ceren Özdemir’in naaşı, dün düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

Daha önce de kadınları takip etmiş

Cinayet günü Özdemir’i yaklaşık dört kilometre takip ettiğini anlatan zanlı, çantasını gasbetmeyi düşündüğü genç kadının fiziksel olarak kendisinden güçsüz olduğunu değerlendirip, evine kadar izlediğini belirtti. Şüpheli, evin önüne geldiğinde camda birisini gördüğünü ve panikleyerek Özdemir’e bıçakla saldırdığını ve çantasını da bu panikle alamadığını ileri sürdü.

Özgür Arduç’un, daha önce de birilerini öldürmek için planlar yaptığını, özellikle kadınları seçtiğini, bazı kadınları takip ettiğini, ancak bu kişilerin kalabalığa karışmasından dolayı cinayeti gerçekleştiremediğini söylediği öğrenildi.

Zanlının, ifadesinde, daha fazla kişiyi öldürmek için tabanca bulmaya çalıştığını ancak parası olmadığı için tabanca alamadığını iddia ettiği kaydedildi.

2005’te Ordu’da bir çocuğu öldürdüğü için cezaevine konan Özgür Arduç, firari olarak yargılandığı davada 20 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Hakkındaki yakalama kararı doğrultunda aranan Arduç, 2018 yılında hırsızlık yaparken suçüstü ele geçirildi. Poliste 20 ayrı hırsızlık suçundan kaydı da bulunan Arduç, cezasını çekmesi için tutuklanarak cezaevine konuldu. Ancak Özgür A., 01.12.2019 tarihinde cezaevinden firar etti.

 

Kategori: Kadın

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.