KadınManşet

Oyuncu Talat Bulut’un “cinsel saldırı” soruşturmasında takipsizlik kararı verildi

0

FOX TV’de yayınlanan ve geçtiğimiz hafta sezon finali yapan ‘Yasak Elma’ dizisinin setinde çalışan 19 yaşındaki bir kadın, başrol oyuncusu Talat Bulut’un kendisini tacize maruz bıraktığını açıklamıştı.

Kadının şikayeti üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Talat Bulut hakkında, “Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı” suçundan soruşturma başlatılmıştı.

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada şikayetçi olan kadının, Talat Bulut’un ve şahitlerin ifadeleri alındı.

Soruşturma sonucunda savcılık, ‘kadının iddialarını doğrular nitelikte ve dava açmaya yetecek düzeyde delil elde edilemediği’ni iddia etti.

Savcılık ‘delil yetersizliğinden’ Talat hakkında açılan soruşturma için ‘takipsizlik’ kararı verdi.

Ne olmuştu?

‘Yasak Elma’ dizisinin setinde kostüm asistanı olarak çalışan kadın, görevi gereği Bulut’un kravatını düzeltmesi gerektiğini, oyuncunun kendisine “Odaya girelim orada düzelt” dediğini ve burada tacizde bulunduğunu söylemişti.

Cinsel tacizin üstünün kapatılmaması gerektiğini söyleyen kadın, “Davacı olmak istiyorum ve elimden geldiğince herkese duyurmak istiyorum ki bir daha kimse böyle bir şey yaşamasın” demişti.

Dizi oyuncuları ve set çalışanlarının da kendisine destek olduğunu belirten kadın, “Özellikle Eda (Ece) hanımla Şevval (Sam) hanım, Onur (Tuna) bey, Sevda (Erginci) hanım, Gün (Akıncı) bey bana destek olduklarını söylediler zaten. Hem ekip arkadaşlarım hem de bütün oyuncularımız beni destekliyor bu konuda” ifadelerini kullanmıştı.

Dizinin yapımcısı Fatih Aksoy da bir açıklama yaparak, iki tarafla da görüştüğünü, adli sürecin ardından üzerine düşeni yapacağını söylemişti.

Sinemacılardan tacize karşı açıklama: Asistan arkadaşımızın yanındayız

Gündemden bir taciz vakası: Yanlış anlaşılan samimiyet – Gökçe Aydoğan

 

(Gazete Karınca)

More in Kadın

You may also like

Comments

Comments are closed.