EkolojiManşetTürkiye

ODTÜ yönetimi, yurt inşaatını ‘gözden geçirecek’

0

‘Üniversitemizde ve ülkemizde barış ve huzur hepimiz için önce gelir. Müzakerelere devam edilmesi yönünde görüş birliği oluştu.’

ODTÜ Yönetim Kurulu, kavaklık alana yapılması planlanan KYK yurt inşaatının gözden geçirileceğini duyurdu. ODTÜ’de eğitim gören bazı öğrenciler, yerleşke içinde bulunan kavaklık alanda yapılması planlanan KYK yurduna karşı çıkmış; 57 gün önce kavaklığın yanında çadır kurarak nöbete başlamıştı. Yerleşkeye giren polis ekipleri, öğrencilere biber gazıyla saldırmış, öğrencilerin alandan uzaklaştırılmasının ardından  alanda ağaç kesimine başlanmıştı. Kesim devam ederken üniversiteye gelen CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Rektör Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök ile görüşmüştü. Görüşmenin ardından ağaçların kesimi durdurulmuştu. Öte yandan Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediyenin bir yurt yapıp ODTÜ’ye hibe etme teklifinde bulunmuştu.

Yaşananların üstüne önceki gün (9 Temmuz) toplanan ODTÜ yönetim kurulu, öğretim üyelerine e-posta ile şu duyuruyu yaptı: “Üniversitemizde ve ülkemizde barış ve huzur hepimiz için önce gelmektedir. Bu nedenle protokol ve ihale ile ilgili yasal gereklilikler olsa bile yapılabileceklerin tekrar gözden geçirilmesi, ilgili kurumlar ve bileşenler ile bu doğrultuda müzakerelere devam edilmesi ve bir an önce üniversitemizde hayatın normale dönmesi için her adımın atılması yönünde görüş birliği oluşmuştur. Bu yönde çalışmalar takip edilecek ve gelişmeler üniversitemiz ile paylaşılacaktır.”

More in Ekoloji

You may also like

Comments

Comments are closed.