ManşetTürkiye

Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

0

Nusaybin’in 15 mahallesindeki sokağa çıkma yasağı bu sabah 10:00’dan itibaren kaldırıldı. İlçedeki altıncı sokağa çıkma yasağı, dört mahallede 11 gündür, 11 mahallede de dört gündür sürüyordu.

8

Nusaybin Kaymakamlığı’nın resmi internet sitesinden yapılab açıklama şu şekilde:

“İlçemizde artan terör olayları nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan huzur ve asayiş ortamının tekrar tesis edilebilmesi için 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili hükümleri gereğince belirtilen bölgelerde (Abdulkadirpaşa Mahallesi, Fırat Mahallesi, Dicle Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Yenituran Mahallesi, Yeşilkent Mahallesi, Mor Yakup Mahallesi, Zeynelabidin Mahallesi, Kışla Mahallesi, 8 Mart Mahallesi, Gırnavas Mahallesi, Devrim Mahallesi, Selahaddin Eyyubi Mahallesi, İpekyolu Mahallesi ve Barış Mahallesi) sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla ilan edilen sokağa çıkma yasağı 24 Aralık  2015 Perşembe günü saat 10.00’dan itibaren kaldırılmıştır.

Kendi can ve mal güvenliklerinin sağlanması amacıyla uygulanan sokağa çıkma yasağına göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.”

İlçenin Abdulkadirpaşa Mahallesi, Fırat Mahallesi, Dicle Mahallesi, Yenişehir Mahallesinde 14 Aralık’tan beri yasak sürüyordu.

21 Aralık’ta da Yenituran Mahallesi, Yeşilkent Mahallesi, Mor Yakup Mahallesi, Zeynelabidin Mahallesi, Kışla Mahallesi, 8 Mart Mahallesi, Gırnavas Mahallesi, Devrim Mahallesi, Selahaddin Eyyubi Mahallesi, İpekyolu Mahallesi ve Barış Mahallesinde yasak ilan edilmişti.

 

(Bianet)

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.