ManşetTürkiye

NTV Ruşen Çakır’ın programını da sonlandırdı

0

NTV’de Can Dündar ve Banu Güven’in programlarının “erken tatil”e girdiği söylenerek sonlandırılmasının ardından, Ruşen Çakır’ın, Mirgün Cabas’la başlattığı ve 2008 Nisan’dan bu yana süregelen Yazı İşleri programı da yayından kaldırıldı. Çakır, NTV’nin yeni yayın döneminde hiçbir siyasi içerikli program yayınlamayacağını söyledi.

Bir haber kanalının siyasi içerikli program içermeyen bir formatta yayın yapmasının isabetli bir karar olmadığını belirten Çakır, “Yazı İşleri programının son iki yıldır NTV’de ve Türkiye medyası içinde önemli bir yeri vardı. Başarılıydı ve izleniyordu. Ancak, yönetimin kararı bu yönde oldu; nedenlerini, kararı verenlere sormalısınız. Ama ben, yönetimin bu kararını kendi adıma doğru bulmadığımı söylemek zorundayım. Elbette en iyi takdiri izleyici verecektir” dedi.

Çakır, NTV’nin siyaset danışmanı olarak kalmaya devam edecek. Bu konuda “Başladığımız yere geri döndük” yorumu yapan Çakır, “Yazı İşleri’nden önceki görevim de buydu. Yeni formatta siyasi programlar olmayacağı için, siyaset danışmanı olmanın canlı yayınlarda haber merkezine bağlanıp spikerle konuşmak gibi bir tanımı olacak” şeklinde konuştu. (Bianet)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.