DünyaKadınManşet

New York valisi Cuoma’dan ‘tanıdık’ taciz özrü: Yanlış anlaşıldım

0

ABD‘de New York Valisi Andrew Cuomo, iki eski danışmanının kendisine yönelttiği cinsel taciz suçlamalarının ardından özür diledi.

Cuomo, yaptığı yazılı açıklamada, “Söylediğim bazı şeylerin istenmeyen bir flört olarak yanlış yorumlandığını kabul ediyorum. Herhangi birinin böyle düşünmesine neden olduğum için gerçekten üzgünüm” dedi. 

Kişisel hayatlarla ilgili şaka yapmayı seviyormuş

‘Kimseye zarar vermeyi amaçlamadığını’  ve ‘etrafındaki insanlara kişisel hayatlarıyla ilgili şaka yapmayı sevdiğini’ söyleyen Cuomo, pozisyonundan dolayı şimdi daha hassas ve mesafeli yaklaşması gerektiğini anladığını kaydetti. Cuomo, iddiaların araştırılması için bağımsız inceleme yapılması çağrısında bulundu.

Vali Cuomo’un eski danışmanı Lindsey Boylan, 24 Şubat 2021’de ‘Medium’ adlı internet sitesinde yayımladığı makalede, Cuomo’nun 2016’dan 2018’e kadar birçok kez kendisini taciz ettiğini söylemişti. Cuomo’nun eski danışmanlarından  Charlotte Bennett de New York Times‘a 63 yaşındaki valinin geçtiğimiz baharda kendisine ‘cinsel içerikli bazı sorular sorduğunu’ anlatmıştı.  

More in Dünya

You may also like

Comments

Comments are closed.