ManşetTürkiye

Nedim Şener için imza kampanyası

0

120 ülkede üyesi bulunan Uluslararası Basın Enstitüsü, cezaevinde bulunan gazeteci Nedim Şener için imza kampanyası başlattı.

Ergenekon” soruşturması kapsamında Odatv’de bulunan belgeler kapsamında tutuklanan gazeteciler Nedim Şener ve Ahmet Şık yarın hakim karşına çıkıyor.

İki gazetecinin aylardır tutuklu olmasına da tepkiler devam ediyor.

Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI) geçen yıl “Dünya Basın Özgürlüğü Kahramanı” ilan ettiği tutuklu gazeteci Nedim Şener için imza kampanyası başlattı.

Hürriyet gazetesinin konuyla ilgili haberine göre; Change.org” sitesinde http://tinyurl.com/nedimimza adresinde açılan kampanyanın amacı Silivri Cezaevi’nde geçen hafta 250’nci gününü dolduran Nedim Şener ve diğer tutuklu gazetecilerin adil yargılanması talebiyle 10 bin imza toplamak.

Şimdiden yaklaşık 300 imza toplanan kampanya için yazılan İngilizce dilekçede, Hrant Dink suikastıyla ilgili bir kitap yazan Şener’in “Gerçeği ortaya çıkarmak için bedel ödemeye hazırım” dediği ve “şimdi bu bedeli ödediği” belirtildi.

Dilekçede “Hiçbir gazeteci gerçeği bildirdiği için hapsedilmemeli. Nedim Şener’in demir parmaklıklar ardında olması bir trajedidir” ifadesi kullanıldı.

(Ntv)

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.