EkolojiManşetTürkiye

Müsilajın Marmara’nın dibini örümcek ağı gibi sardığı görüntülendi

0

Dalgıç Ercan Akpolat, ekibiyle birlikte Marmara Denizi‘nin dibindeki müsilaj tehlikesini görüntülemek için dalış gerçekleştirdi. Görüş mesafesinin sıfıra yakın olduğu 30 metre derinlikte gerçekleştirilen dalışta, müsilajın örümcek ağı görünümüne sahip olması dikkat çekti.

Ercan Akpolat, Serço Ekşiyan, Ateş Evirgen ve Foto Muhabiri Şebnem Coşkun‘dan oluşan ekip, Tavşan Adası olarak da bilinen Neandros açıklarında, deniz altındaki müsilajı görüntülemek için dalış yaptı.

Yaklaşık 30 metre derinlikte gerçekleşen dalış sırasında müsilajın geniş bir alanda ve deniz suyunun tamamına yoğun bir şekilde dağıldığı gözlendi.

Görüş mesafesinin sıfıra yakın ve aynı ekibin bir ay önce gerçekleştirdiği dalışa göre yoğunluğun kat kat fazla olduğu görüldü.

Su altındaki kaya oluşumları üzerinde de yoğun şekilde görülen müsilajın, örümcek ağı görünümüne sahip olması dikkati çekti.

Dalış ekibinden Ercan Akpolat, “Denizin sıfır yüzeyinden 30 metreye kadar müthiş bir şekilde, göz gözü görmeyecek kadar yoğunluk var. Dışarıda gördüğünüz deniz salyası, aşağıda çürüdükçe yukarı çıkacak” dedi.

More in Ekoloji

You may also like

Comments

Comments are closed.