KadınManşet

Mor Çatı çağrısıyla buluşan kadın sanatçıların sergisi: İki Soluk Arası Dayanışma

0

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne yaklaşırken Mor Çatı bu kez de kadın sanatçılar ile bir dayanışma ağı kuruyor.

Mor Çatı’nın küratör ve sanatçı Arzu Yayıntaş’ın desteğiyle yaptığı çağrıya cevap veren 30 kadın sanatçının Mor Çatı’ya bağışlanan eserlerin sergilenip, satışa sunulacağı “İki Soluk Arası Dayanışma” Sergisi 24 Şubat -24 Mart 2017 tarihleri arasında Zapata Moda’da izleyici ile buluşacak.

Mor Çatı’ya destek olan sanatçılar Arzu Yayıntaş, Ayşecan Kurtay, Azra Deniz Okyay, Balca Ergener, Beyza Boynudelik, CANAN, Çiğdem Yılmaz, Didem Ünlü, Elif Varol Ergen, Ekin Saçlıoğlu, Fulya Çetin, Gözde İlkin, Gülçin Aksoy, Güneş Terkol, H.Berrin Simavlıoğlu, Işıl Güleçyüz, Lara Ögel, Nalan Yırtmaç, Neriman Polat, Nurcan Gündoğan, Özgür Çimen, Özlem Şimşek, Peri Demirbaş, Sevil Tunaboylu, Şafak Şule Kemancı, Tuse Tamer, Ülgen Semerci, Yasemin Özcan, Yeşim Ağaoğlu, Zeyno Pekünlü.

Eserlerin orijinalleri ve kartpostalları satılacak

Sanatçılardan kimisi Mor Çatı yararına orijinal işini bağışlarken kimisi de kartpostal satışı için eserinin kullanım hakkını verdi.

Sergide, bağışlanan 24 orijinal eserin yanı sıra 20 eser de kartpostal formatında basılıp satışa sunulacak. Kartpostallar sergi sonrasında Mor Çatı ürünleri arasında yer alarak Dayanışma Merkezi’nden satılmaya devam edecek ve böylece kadın sanatçılar ile Mor Çatı arasında kurulan dayanışma, kadına yönelik şiddetle mücadele tarihinde kalıcı olarak yerini almış olacak.

Mor Çatı daha önce farklı projeler için kadın sanatçı, illüstratör ve tasarımcılarla işbirliği yapmıştı ama ilk kez bu kadar büyük bir sanatçı grubuyla ortak bir projede buluşuyor. (ÇT)

Tarih: 24 Şubat 2017, Cuma

Yer: Zapata Moda, Caferağa Mahallesi, Şevki Bey Sokak, No: 31/A, Kadıköy, İstanbul

19.00 Karşılama

19.30 Açılış Konuşması

19.45 Kısa Film Gösterimi:  “Sulukule Mon Amour” Azra Deniz Okyay

20.00 Kokteyl

 

(Bianet)

More in Kadın

You may also like

Comments

Comments are closed.