Kültür-Sanat

Mixer’de yeni sergiler: “Yürüme Mesafesi” ve “Dört Mevsimlik Mayıs”

0

Mixer,1 Mart – 7 Nisan 2019 tarihleri arasında iki yeni sergiye ev sahipliği yapıyor. Ana sergi mekânında, sanatçılar Ahmet Duru, Doğu Özgün, Emre Baykal, Ozan Atalan, Umut Toros’un katılımıyla “Yürüme Mesafesi” isimli grup sergisi ve proje odasında, Furkan Öztekin’in “Dört Mevsimlik Mayıs” isimli ilk kişisel sergisi.

Dört Mevsimlik Mayıs, Furkan Öztekin

Furkan Öztekin’in “Dört Mevsimlik Mayıs” isimli ilk kişisel sergisi ise, Ülker Sokak, Eryaman ve Meis Sitesi gibi LGBTİ+ direniş tarihinde önemli yeri olan olayları konu alıyor. Bu olaylara kazı ve keşif ruhuyla günümüzden bir bakış açısı kazandırmaya çalışan sanatçı, kiralık evlerin emlak fotoğrafları ve buluntu nesneler üzerinden yeni hikâyeler kurguluyor.

Yürüme Mesafesi, grup sergi

Ahmet Duru, Doğu Özgün, Emre Baykal, Ozan Atalan ve Umut Toros’un katıldığı “Yürüme Mesafesi”sergisi, medeniyetin ilk kıvılcımını başlatan ve ilk insanı var olduğu yerden doğrultup tüm dünyaya yayılmasına sebep olan “yürüme” kavramını ele alıyor. Sergide yer alan sanatçılar, yürüme eylemini üretim süreçlerinin bir parçası olarak görüp, kendi sanat pratikleri doğrultusunda yorumluyorlar.

(Yeşil Gazete)

Kategori: Kültür-Sanat

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.