Koronavirüs SalgınıManşetTürkiye

Maske satışında tavan fiyat 1 TL

0
 
 

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından salgınla mücadelede normalleşme takviminin açıklandığı, 4 Mayıs 2020 tarihli Kabine Toplantısı sonrası alınan kararlar çerçevesinde cerrahi maskelerin perakende satış noktalarında satışı mümkün hale gelmiştir.

Bu çerçevede marketler, eczaneler, tıbbi cihaz satışı yapan medikal firmalar ve elektronik ticaret platformu üzerinden cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir. Hedefimiz en yaygın ağ ile vatandaşlarımızın en hızlı ve kolay bir şekilde cerrahi maskeleri temin etmesini sağlamaktır.” 

İlk uygulama İstanbul’da

Cerrahi maskeler adedi KDV dahil en fazla 1 TL olacak şekilde, 50’lik paketler halinde satılacak. Bakanlığın açıklamasına göre, bu fiyatın üzerindeki satışlar “fahiş fiyat” olarak değerlendirilecek. Bakanlık önümüzdeki haftadan itibaren maskelerin 10’lu standart paketler halinde de satışa sunulması için çalışmaların sürdürüldüğünü açıkladı. 

Yarın başlayacak satışlar, ilk etapta salgının en yoğun görüldüğü İstanbul’da başlayacak, akabinde büyükşehirlerden başlamak üzere diğer illerdeki marketlerde de cerrahi maskelerin satışı yapılabilecek. 

İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu  maskelerin 1 TL’ye satılmasının zor olduğunu belirterek maskelerin ne kadara ve nerelerde satılacağına yönelik yapılan toplantıdan sonuç çıkmadığını söylemişti.

You may also like

Comments

Comments are closed.