EğitimManşetTürkiye

Mansur Yavaş’tan YKS’ye girecek öğrencilere 300 TL’lik nakit yardım desteği

0

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, koronavirüs salgını döneminde “6 Milyon Tek Yürek” başlığıyla düzenlediği kampanya ve destek paketleri kapsamında sosyal yardım alan ailelerle birlikte, pandemi nedeniyle iş yerleri kapanan sektör çalışanlarının çocuklarının Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ücretlerini ödedi.

ABB Başkanı Yavaş, şubat ayında sosyal yardım alan ailelerin ve pandemi nedeniyle kapanan sektör çalışanlarının çocuklarının YKS ücretlerini ödeyeceklerini açıklamıştı. Mansur Yavaş, bu şartlarda olan vatandaşlardan kısa mesajla başvuru formu oluşturmalarını istemişti.

300 TL’lik nakit desteği

Başvuruların ve şartların sağlanması sonucu 6 bin 521 öğrenciye, YKS ücreti ve harçlıkla birlikte toplam 300 TL nakit desteği sağlandı.

‘Gençlerimize başarılar diliyorum’

Twitter hesabından konuyla ilgili paylaşımda bulunan ABB Başkanı Mansur Yavaş, şunları kaydetti:

Sosyal yardım alan ailelerin ve pandemi nedeniyle kapanan sektör çalışanlarının çocuklarının YKS ücretlerini karşılayacağımızı söylemiştik. Başvuran 6521 evladımızın sınav ücretlerini harçlıklarıyla beraber hesaplarına yatırdık. Yarınların umudu gençlerimize başarılar diliyorum.”

Kategori: Eğitim

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.