ManşetTürkiye

Mansur Yavaş: Özhaseki kaybetti Ankara kazandı

0

Ankara’da resmi olmayan seçim sonuçlarını göre Millet İttifakı adayı Mansur Yavaş, zafer ilan etti. Yavaş, CHP Genel Merkezi önünde konuşma yaparak yüzlerce CHP’li seçmenine seslendi.

 CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Aday Mansur Yavaş, seçimlerin ardından ilk konuşmasını yaptı. Yüzlerce CHP seçmeni parti genel merkezinin dışına taşarak Yavaş’ın konuşmasını büyük bir coşkuyla dinledi. Havai fişekler patlatılırken, meşaleler yakıldı.

Yavaş, Ankara’da CHP Genel Merkezi’nin önünde yaptığı konuşmasında, “Tüm annelerin elini öpeceğim. Bundan sonrası için Ankara’ya hizmet yolunda yine dualarını isteyeceğim. Sevgili Ankaralılar kazandığımızda bir zafer olarak görmeyeceğimizi söyledim bizim yenmek zorunda olduğumun biz düşman yok ki… Kazanan tüm Ankara olacaktır. Bugün Ankara’da kaybeden Özhaseki’dir. Evet, Özhaseki ve kirli siyaseti kaybetmiştir. Kazanan demokrasimiz ve tüm partiler olmuştur. Bugün hakkın yerini bulduğu ve Ankara’nın kazandığı büyük bir gündür. Ayrım yapmadan bu şehri kardeşçe kucaklayıp ileriye taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Resmi olmayan seçim sonuçlarına göre kazandığını duyuran Yavaş, “Aday tanıtım toplantısında söz vermiştim. Bizler kinle gelmiyoruz. Bizler nefret dilini uzak tutacağız. Hiçbir ayrım yapmadan bu şehri kardeş yapacağız Bir temennide bulunmuştum. Görevimi bıraktığımda herkesin başkanı olacağım demiştim” dedi.

‘KİRLİ HESAPLARA FIRSAT VERMEYİN’

Yavaş sözlerine devam ederken, “Liyakat dönemi başlamıştır. Hiç kimse kaybetmemiş Ankara kazanmıştır. Tüm Ankara el ele kazanmıştır. Ankara’da huzur kazanmıştır. Şimdi bizlere düşen Ankaralıların emeği ile alın teri ile ortaya çıkan bu duruşu başkentimize hizmetle yüceltmektir. Kinimiz yoktur. Aşkla çalışacak irademiz ve gülümsememiz vardır. Ankara’daki tüm hemşerilerimiz rahat uyusunlar. Belediye çalışanlarımız tedirgin olmasın. Kimse ile kavgamız yok. Tek kavgamız Ankara için çalışmak olacaktır. Değerli hemşerilerim taşkınlık yapacak olanlar. Kirli hesaplara fırsat da vermeyin. Biz Ankara’daki hemşerilerimizi kardeşimiz biliyoruz. Çünkü artık biz büyük bir aileyiz” ifadesini kullandı.


Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.