ManşetTürkiye

Mafya lideri Sedat Peker’den ikinci video: Ağar ailesi tecavüz ve cinayeti örtbas etti

0

Suç örgütü lideri Sedat Peker, kendisine yönelik operasyonlar sonrası çektiği videoda Şahsıma yapılan kanunsuzlukların taşeronu Mehmet Ağar ve Pelikancılardır” diyerek yeni videolar çekeceğini belirtmişti. Mehmet Ağar ve Pelikancıların gerçek yüzü” başlığıyla yayınladığı ikinci videoda Peker, eski Emniyet Genel Müdürü ve İçişleri Bakanı Mehmet Ağar‘ın oğlunu tecavüzle suçlayan bir kadının şüpheli ölümünü örtbas ettiklerini söyledi.

Kendisine yönelik yapılan operasyonların şifreleri olduğunu öne süren suç örgütü lideri, “Ben aklımı tatile yolladım, aslanın inine giriyorsan parçalanmayı göze alacaksın. Her şeyi anlatacağım, madem öyle hepimiz bilelim. Her şeyi anlatacağım, içime dert oldu” dedi.

Suçu, şoföre yıktılar’

Peker, şunları söyledi:

Nusret diye bir kardeşimiz var etçi. Konunun diğer kahramanı Mehmet Ağar Bey’in oğlu Tolga Ağar. Yanında kız arkadaşı, Emir Sarıgül’ün evine geliyorlar Beykoz Konakları’nda. Onun bir alt sokağında da Mehmet Ağar Bey’in evi var. Ağar’ın yanında da Sezgin Baran Korkmaz var. Sarıgül’ün evinde birlikte kokain içiyorlar. Tolga Ağar Nusret’e telefon ediyor, ‘Akıllı ol’ diyor. Nusret de küfür etmeye başlıyor. Ardından Tolga Ağar öfkelenerek ateş ediyor. Sesi duyan Mustafa Sarıgül ve Sezgin Baran Korkmaz yukarı geliyorlar. Sarıgül ‘Gereğini yapın’ diyor. O gün orada ayrıca İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cevdet Hürol var. Sururi Saydam, Beykoz’dan sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı. Sunay Balıklıkaya, C Bölge Müdürü, şu an emekli. Bu müdürlerimiz de orada. İl Emniyet Müdürü işlem yapacağız diyor. Mehmet Ağar ve Tolga Ağar engelliyor. Sonucunda Emir Sarıgül’ün şoförüne tek el ateş ettiriliyor ve arkadaş cezaevine gidiyor.

Tolga Ağar’ı şikayet eden kişi ölü bulundu

Tolga Ağar’ın bir kız arkadaşı var Kırgız ya da Kazak uyruklu. Kızcağız jandarmaya gidiyor, Tolga Ağar bana tecavüz etti diye. Kız şikayet ediyor. Daha sonra kızı helikopterle aldırıyorlar. Kız ertesi gün ölü bulunuyor. Orada bir garipcağız öldü, herkes biliyor kimse sesini açmıyor.”

Elazığ‘da yayın yapan Kanal 23 Televizyonu‘nda program sunuculuğu görevi üstlenen Kazakistan uyruklu üniversite öğrencisi Yeldana Kaharman, ev arkadaşı tarafından mutfakta cansız bulunmuştu. Kaharman’ın AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar ile röportaj yapmak için evine gittikten bir gün sonra ölü bulunması nedeniyle bazı iddialar gündeme gelmiş; ölümünden önce tecavüze uğradığı iddia edilmişti. 

Medyaya yansıyan olayla ilgili Ekşi Sözlük’te 11 Şubat 2020’de açılan başlığa ve  Birgün’ün  22 Şubat 2020’deki haberine erişim engeli getirilmiş; erişim engellerine ilişkin yapılan haberler de engellenmişti.

Sedat Peker videoda, uyuşturucu ticaretinin başındaki kişinin Mehmet Ağar olduğunu da iddia etti.

Sedat Peker

Organize suç örgütü şefi Sedat Peker, birçok siyasetçiyi hedef almış, Barış Akademisyenleri’ni “kan banyosu yaptıracağız” diye tehdit etmişti. Halen yurt dışında bulunan Peker ve adamlarına yönelik nisan ayında düzenlenen operasyonda, İstanbul’daki evi aranmış, 10 kişi tutuklanmıştı. Sedat Peker, organize suç örgütü kurmaktan aranıyor.

Pelikan Grubu

Kamuoyunun ilk olarak 1 Mayıs 2016’da adını duyduğu Pelikan grubu, o dönem Başbakan olan Ahmet Davutoğlu’na karşı sert ifadelerin yer aldığı ‘Pelikan Bildirisi’ni yayınlamıştı. ‘Pelikan Darbesi’ olarak da anılan bildirinin yayımlanmasından günler sonra Davutoğlu istifa etmişti. Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yakın olduğu belirtilen grup, partililer tarafından da AKP içinde ‘operasyon düzenlemekle’ suçlanıyor. 

 

 

 

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.