2023 KAHRAMANMARAŞ DEPREMİManşetTürkiye

Madencilerden öğrencilere not: Mühendis olun, sağlam binalar yapın

0

Bir hafta önce Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen depremler 10 ilde ağır yıkıma yol açtı. Arama kurtarma çalışmaları için vakit kaybetmeden afet bölgesine gelerek birçok hayatın kurtarılmasını sağlayan gruplardan biri  maden işçileri oldu.

Depremin ardından bölgeye gönderilen Türkiye Taşkömürü Kurumu Zonguldak Üzülmez Müessesesi‘nde çalışan maden işçilerinden bir grup Hatay‘ın Hassa ilçesindeki Mehmet Akif Ersoy İlkokulu‘nda konakladı.

Arama kurtarma çalışmalarından sonra dinlenmek için okula gelerek ihtiyaçlarını gideren maden işçileri, yeni bir göreve gidecekleri için okulu boşalttı. Sınıfları konaklamak için kullanan madenciler, öğrenciler için tahtaya öğrencilerin mühendis olup sağlam binalar yapmalarını içeren bir mesaj bıraktı.

‘Bizler Zonguldak madencileri sizler için buradaydık’

Madenciler, okulda eğitimine devam edecek öğrencilere bıraktığı notta, acılarını paylaştığını belirtti.

“Haberinizi alır almaz hiçbir dakika düşünmeden ailemizi geride bırakarak enkaz bölgesine ulaştık. Kiminizin annesini, babasını, dedesini, ninesini enkaz altından aldık. Keşke elimizden daha fazlası gelebilseydi” diyen madenciler, öğrencilerden bir ricada bulundu.

Sizlerden bir isteğimiz var, derslerinize iyi çalışıp aranızdan çok iyi mühendisler çıksın ki güzel sağlam binalar inşa edin. Edin ki başka anneler babalar çocuklar ağlamasın yetim öksüz kalmasın. Sizlere güveniyoruz. Öğretmeninize güvenin ve ona sıkıca sarılın.

You may also like

Comments

Comments are closed.