ManşetSpor

Londra yolcusu bisikletçiler belli oldu!

0

Londra Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek bisikletçiler belirlendi. Ülkemizi, olimpiyatlarda Ahmet Akdilek, Kemal Küçükbay ve Miraç Kal temsil edecek.

Türkiye’yi 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda temsil edecek bisikletçiler belirlendi.

Spor Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 1972 Münih Olimpiyat Oyunları’ndan 40 sene sonra ilk kez bisikletin bir branşında tam kota alan 3 sporcu, yol bisikleti kategorisinde Türkiye’yi temsil edecek.

Milli takım antrenörü Luka Zele yönetiminde uzun bir süredir kamp yapan milli takımda gerçekleştirilen seçmeler sonunda olimpik takım tespit edildi. Seçmeler sonucu, Türkiye’yi 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda Ahmet Akdilek, Kemal Küçükbay ve Miraç Kal temsil edecek.

Milli bisikletçilerden 24 yaşındaki Ahmet Akdilek Salcano Bisiklet Takımı, 25 yaşındaki Miraç Kal Konya Torku Şekerspor, 29 yaşındaki Kemal Küçükbay ise Kocaeli Brisaspor adına mücadele ediyor.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu da yaptığı açıklamada, olimpiyat oyunlarına maksimum sporcu sayısı ile katıldıklarını ifade ederek, ”1972’den bu yana, 40 yıl aradan sonra Londra Olimpiyatları’na 3 sporcu ile katılacağız. Bu sayı, katılım sağlanabilecek maksimum sayıdır. 40 yıldır elde edilemeyen başarıyı yakaladık ve olimpiyatlara 3 sporcu göndereceğiz. 2005 yılından beri yaptığımız planlı ve programlı çalışmalarla bugünkü başarıları elde ettik” dedi.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.