LGBTİ+Manşet

LGBT hareketi Rumeli’ye sıçradı: Trakya LGBTQİ

0

Kaos GL’nin düzenlediği Homofobi Karşıtı Yerel Buluşmalar’da örgütlenmeye başlayan Edirne’deki LGBT bireyler, Trakya LGBTQİ adlı bir oluşum kurdu.

Trakya LGBTQİ adlı oluşum, yerel etkinliklerin de önayak olması ile iki hafta önce Edirne’de kuruldu.

Geçen yıl Kaos GL’nin düzenlediği Homofobi Karşıtı Yerel Buluşmalar’da tanışan Ceren ve Gökhan’ın oluşturduğu iki kişilik ‘dev kadro’, bu yılki etkinlikte büyük bir gruba dönüştü.

“Edirne küçük bir yer ve açık olmayan çok fazla kişi var. Bu insanlara bizimle olmalarını, bu şekilde bir şeyler başarabileceğimizi anlattık,” diyen Ceren, nasıl bir araya geldiklerini anlatıyor.

Oluşumun isteği örgütlenme ve ifade özgürlüğü.“İstiyoruz ki üniversitemizde ve şehrimizde kimse kendini yalnız-yanlış hissetmesin. Edirne’de de paneller, atölyeler, film gösterimleri yapılabilsin,” diyor Gökhan.

İlk olarak üniversitede bir öğrenci topluluğu kurmayı hedefleyen oluşum, yaz tatillerini bir sonraki dönemde yapacakları çalışmaları belirlemek amaçlı değerlendiriyor.

Ceren, “biraz zor olacak; ama yapılamayacak bir şey değil,” diyor. Gökhan da Trakya Üniversitesi’nde okumaya başlayacak LGBTQİler için kalacak yer, ev arkadaşı, arkadaş desteği gibi konularda yardımcı olabileceklerini söylüyor.

Trakya LGBTQİ ayrıntılı bilgiye Facebook ve [email protected] adreslerinden ulaşmak mümkün

(Bianet)

 

 

 

More in LGBTİ+

You may also like

Comments

Comments are closed.