ManşetMedya-İnternet

Kullanıcı sayısında düşüş yaşayan Clubhouse, Android’e geçme kararı aldı

0
Fotoğraf: Shutterstock

Son aylarda oldukça popüler hale gelen ve yalnızca iOS işletim sisteminde kullanıma açılan sesli sohbet uygulaması Clubhouse, kullanıcı sayısındaki büyük düşüşün ardından Android‘e geçme kararı aldı.

Clubhouse’un resmi Twitter hesabından yapılan duyuruya göre uygulama Android kullanıcılarına kademeli şekilde dağıtılacak. Salı günü platform öncelikli olarak Japonya, Brezilya ve Rusya‘da erişime açılacak.

Cuma günü öğleden önce Nijerya ve Hindistan‘a gelecek. Öğleden sonra ise dünya çapında tamamen erişilebilir olacak. Yani 21 Mayıs Cuma günü itibariyle Clubhouse Android uygulaması ile Türkiye’de erişime sunulacak.

Daha az özellikten yararlanabiliyor

Shift Delete’in haberine göre Android versiyonuyla geçtiğimiz hafta ilk beta yayınına başlayan Clubhouse; ABD, Yeni Zelanda, Kanada, Avustralya ve Birleşik Krallık‘ta piyasaya çıktı.

Buradan alınan bilgilere göre uygulama halen daha davetiye ile kullanıcılara hizmet veriyor. Ayrıca kullanıcılar iOS sürümüne göre daha az özellikten yararlanabiliyor.

Clubhouse’un Android’de kısıtladığı özellikler arasında bir kullanıcıların bir konuyu takip etmesi, oda oluşturması veya yönetmesi, sosyal medya hesaplarını bağlaması ve kullanıcı adlarını değiştirmesi gibi fonksiyonlar yer alıyor.

 

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.