KadınLGBTİ+Manşet

KuirFest, Dünya Kadınlar Festivali İstanbul’da!

0

Kadınları destekleyerek karşılaştıkları güçlükleri ve daha eşit bir dünya için oluşturdukları çözümleri görünür kılmayı hedefleyen WOW (Women of the World) Dünya Kadınlar Festivali “Şehirde Kadın Olmak” ana temasıyla 5-6-7 Mart tarihleri arasında dijital ortamda düzenlenecek.

WOW Vakfı ortaklığında, British Council ve Sabancı Vakfı işbirliği ile Türkiye’de, 5-6-7 Mart tarihlerinde düzenlenecek festivalde, toplumsal cinsiyetin hayatlarımızı nasıl etkilediği Şehir Hayatına Katılım, Şehrin Görünmeyen Yüzü, Şehirde Dayanışma alt temaları çerçevesinde ele alınacak.

Dijital ortamda gerçekleşecek festivalde, sanat ve sivil toplum alanlarından kadınların imza attığı çalışmalara yer verilecek.

‘Şehirde kadın olmak’

WOW – Dünya Kadınlar Festivali, kadınları destekleyerek, kadınların karşılaştığı güçlükleri ve daha eşit bir dünya için oluşturdukları çözümleri görünür kılmayı hedefleyen ‘Şehirde Kadın Olmak’ ana temasıyla yapılacak.

İlk kez 2010 yılında Londra’da WOW Vakfı Kurucusu ve Direktörü Jude Kelly CBE tarafından düzenlenen WOW Dünya Kadınlar Festivali, bugüne dek altı kıtaya yayılarak, 70’ten fazla festivalle 2 milyondan fazla katılımcıya ulaştı.

Pembe Hayat KuirFest Festival’de

Festivalin son günü 7 Mart’ta, Pembe Hayat KuirFest adına Çiğdem Erdöl ve Doğukan Karahan’ın atölye yürütücüsü olarak katılacağı “Anlatmak ve Dinlemek: Sosyal Hizmet ve Drama Kesişiminde Bir Atölye” başlıklı etkinlik, sahnede ve yaşamda dinlemek ve ifade etmek eylemlerine alan yaratmayı hedefleyen çalışmalardan oluşuyor.

İçeriğini, drama ve sosyal hizmetler alanlarının kesişimindeki araçları kullanarak kolektif bir araştırma yapmak üzerinden kuruyor. Dinlemek ve anlatmak eylemlerini, oyuncu olarak sahnede ve özne olarak hayatın içinde var olabilmenin ve hem sahnede hem hayatta birlikte bir dünya yaratabilmenin ön koşulu olarak ele alıyor.

Atölyeyi oluşturan çalışmalar, katılımcıların kendi bedenlerinden ve duygularından yola çıktıkları ve birbirlerine yöneldikleri bir dizi egzersizden oluşuyor. Festival programını detaylı incelemek ve daha fazla bilgi almak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

More in Kadın

You may also like

Comments

Comments are closed.