GündemKoronavirüs SalgınıManşetSağlık

Koronavirüse online takip ve test

0

Türkiye’de koronavirüs vakalarının sayısı artıyor, hayatını kaybedenler ise dörde yükseldi. Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi yaptıran vatandaşların sonuçlarına “e-Nabız” isimli uygulamadan ulaşabileceğini açıkladı. 

Bakanlık’tan yapılan açıklamada, “Koronavirüs testi yaptırmış vatandaşlarımız test sonuçlarına e-Nabız uygulamasından ulaşabilir” ifadeleri yer aldı.

İnternetten test

Bakanlık ayrıca koronavirüs önlemleri kapsamında online test uygulamasını devreye soktu. Bu kapsamda açılan  koronaonlem.saglik.gov.tr adresli sitede sorulan sorulara verilen yanıtlara göre “Beyan ettiğiniz bilgiler doğrultusunda koronavirüs ile karşılaşmış olma ihtimaliniz düşüktür” ya da “Beyan ettiğiniz bilgiler doğrultusunda sağlık durumunuzun yakından değerlendirilmesi için lütfen maskenizi takarak en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz” deniliyor.

TC kimlik numarasıyla girilen girilen sitede yoğunluğu önlemek için bir vatandaşın bir günde en fazla beş başvuru yapma hakkı bulunuyor.
Test başlamadan önce “Sonuçlar sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir” diye de bir uyarı yapılıyor.

More in Gündem

You may also like

Comments

Comments are closed.