TürkiyeManşet

KHK karşıtı konsere kaymakamlık yasağı

0

23 Kasım Cumartesi günü İstanbul’daki Şişli Cemil Candaş Salonu’nda Direnişler Meclisi tarafından düzenlenmesi planlanan ‘KHK’lar iptal edilsin’ konseri kaymakamlık tarafından iptal edildi.

“KHK’lar iptal edilsin, OHAL Komisyonu kapatılsın” çağrısıyla düzenlenmesi planlanan konsere Grup Yorum üyeleri, Pelin Batu, Orhan Aydın, Ekrem Ataer, İbrahim Karaca, Mehmet Esatoğlu gibi çok sayıda grup ve müzisyen katılacaktı.

Şişli Kaymakamlığı konserin yapılmasına izin verilmeyeceğini açıkladı. Kaymakamlık, iptal kararını Şişli Belediyesi’ne gönderirken, Direnişler Meclisi konuyla ilgili bir açıklama yayınladı.

“Yasakçı zihniyet bir şekilde aşılmalı”

Twitter üzerinden yayınlanan açıklamada şu ifadelere kullanıldı:

 “KHK ile ihraçlar başladığından beri 100’e yakın insanımız girdiği bunalım ve çaresizlikten yüzünden intihar etti veya inşaat ve benzeri işlerde hayatını kaybetti. Bizler bu durumun kader olmadığını, izlenen baskı politikalarının bir sonucu olduğunu, bu sorunların birlik ve dayanışma içinde olursak önlenebileceğini biliyoruz.

23 Kasım’da Şişli Cemil Candaş Salonu’nda adalet talebi olan herkesle bir araya gelmek “KHK’lar iptal edilsin, OHAL Komisyonu kapatılsın” talebimizi yüksek sesle söylemek ve sanatçı dostlarımızla güç alabilmek için bir dayanışma konseri tertipledik. Ancak usulsüz, yasal dayanaklardan yoksun bir biçimde Şişli Emniyet’i ve kaymakamlık yoluyla yasaklandığı tarafımıza bildirildi.

Ortak kanaatimiz uzun süredir sanata, sanatçıya, tiyatro oyunlarına, oyunculara ve konserlere getirilen bu yasakların, bu yasakçı zihniyetin bir şekilde aşılması gerektiğidir.”

 

Kategori: Türkiye

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.